e-toplum 31 EKİM 2010 / 18:00

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi Promer

Deloitte Teknoloji, Fast 50 Türkiye 2010 Programı sonuçları açıklandı. Promer, Digital Planet ve sahibinden.com ilk üç sırada yer aldı.

Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2010 Programı sonuçları açıklandı.
Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerine Avrupa’ya ve dünyaya açılma fırsatları sunan Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nın 2010 yılı sonuçları açıklandı.
Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da yapılan törenle açıklanan sonuçlara göre, son beş yılda yüzde 4 bin 967 oranında büyüme kaydeden Promer birinci oldu. Sağlık sektörü için donanım, yazılım ve altyapı çözümleri sunan Promer’i yüzde 4 bin 515 büyüme ile Digital Planet ve yüzde 2 bin 394 ile Sahibinden.com takip etti. İlk onda yer alan diğer şirketler ise sırasıyla şöyle sıralandı: Biotekno, MCD Telecom, Ericom, Bilginet, Cetech, Arvento, Vodasoft.
Türk Telekom Teknoloji Özel Ödülü’nün sahibi bu yıl yine STM Savunma olurken “Büyükler Ligi” olarak adlandırılan Big Stars kategorisinde ise Aselsan, ipi ilk sırada göğüsleyen şirket oldu. Big Stars ödüllerini alan diğer şirketler ise sırasıyla şunlar: Aselsan, Multinet, Havelsan, Koçnet, STM Savunma, Karel Elektronik.
Fast 50’ye giren şirketler, uluslararası başarı için 25 Kasım’da Londra’da yarışacaklar.
Sonuçları değerlendiren Deloitte Türkiye Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Lideri ve Ortak Oktay Aktolun şunları söyledi:
“Geçen yıl yaşanan ağır küresel krizin ardından ekonomimizin yeniden güçlü bir büyüme sürecine girdiğini görmek hepimizi sevindiriyor. Ancak krizin etkilerinin tamamen giderilmiş olduğunu söylemek mümkün değil. Bu sene, Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2010 Programı’nda ortalama büyüme oranında düşüş yaşanmasına karşın, içinden geçtiğimiz bu zor dönem dikkate alındığında Türk teknoloji şirketlerinin gösterdiği performans ve elde ettikleri başarı çok etkileyici.”
ETİKETLER : Sayı:794

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics