e-toplum 15 TEMMUZ 2011 / 10:58

Türkiye ve Karadağ arasında işbirliği

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Karadağ Elektronik Haberleşme ve Posta Hizmetleri Ajansı arasında ikili işbirliği öngören mutabakat zaptı imzalandı.
Karadağ Elektronik Haberleşme ve Posta Hizmetleri Ajansı’nın daveti üzerine Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Kurul üyesi Musa Şahin ve Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanı Dr. Ahmet. E. Çavuşoğlu’ndan oluşan heyet, 5-7 Temmuz 2011 tarihlerinde Karadağ’ı ziyaret etti. Karadağ Bilgi Toplumu ve Telekomünikasyon Bakan Yardımcısı Ratka Strugar tarafından kabul edilen heyet, ayrıca Karadağ Elektronik Haberleşme ve Posta Hizmetleri Ajansı İcra Direktörü Zoran Sekulic, Ajans Konsey üyeleri Ana Radonjic, Aleksander Mijac ve Bronko Kovijevic ile görüştü.
Ziyaret esnasında, iki kurum arasında elektronik haberleşme alanında başlatılan işbirliğinin uygulamaya konulması amacıyla hazırlanan mutabakat zaptı, Acarer ile Sekulic tarafından imzalandı. Mutabakat zaptında, iki kurum arasında elektronik haberleşme düzenlemeleri alanında bilgi ve görüş alışverişi ile uzman değişimi yapılması öngörülüyor.
ETİKETLER : Sayı:830
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN