e-toplum 15 TEMMUZ 2011 / 10:58

Türkiye ve Karadağ arasında işbirliği

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Karadağ Elektronik Haberleşme ve Posta Hizmetleri Ajansı arasında ikili işbirliği öngören mutabakat zaptı imzalandı.
Karadağ Elektronik Haberleşme ve Posta Hizmetleri Ajansı’nın daveti üzerine Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Kurul üyesi Musa Şahin ve Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanı Dr. Ahmet. E. Çavuşoğlu’ndan oluşan heyet, 5-7 Temmuz 2011 tarihlerinde Karadağ’ı ziyaret etti. Karadağ Bilgi Toplumu ve Telekomünikasyon Bakan Yardımcısı Ratka Strugar tarafından kabul edilen heyet, ayrıca Karadağ Elektronik Haberleşme ve Posta Hizmetleri Ajansı İcra Direktörü Zoran Sekulic, Ajans Konsey üyeleri Ana Radonjic, Aleksander Mijac ve Bronko Kovijevic ile görüştü.
Ziyaret esnasında, iki kurum arasında elektronik haberleşme alanında başlatılan işbirliğinin uygulamaya konulması amacıyla hazırlanan mutabakat zaptı, Acarer ile Sekulic tarafından imzalandı. Mutabakat zaptında, iki kurum arasında elektronik haberleşme düzenlemeleri alanında bilgi ve görüş alışverişi ile uzman değişimi yapılması öngörülüyor.
ETİKETLER : Sayı:830

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics