e-toplum 19 ŞUBAT 2012 / 13:10

Uluslararası Sağlıkta Bilişim ve İletişim Zirvesi HEALTH-TIC, Mart ayında İstanbul’da

Uluslararası Sağlıkta Bilişim ve İletişim Zirvesi, bu yıl ilk kez 3-4 Mart 2012 tarihleri arasında HEALTH-TİC adı altında, Sağlık Bakanlığı ve İstanbul Bilim Üniversitesi desteğiyle, Assist ana sponsorluğunda, İstanbul Grand Cevahir Hotel’de gerçekleştirilecek. İlk kez gerçekleşecek etkinlik ile teknolojiyi kullanarak sağlıktaki yeniliklerin daha kolay ve etkili şekilde takip edilmesi, uluslararası düzeydeki tedavi yöntemlerine ve kalitesine ulaşılabilmesi, hasta memnuniyetinin artırılması ve zamanın efektif kullanılabilmesi adına çığır açacak yeniliklerin bir araya getirilmesi amaçlanıyor.
Bilişim ve iletişim sektöründeki uluslararası yenilikleri, ülkemiz sağlık sektörüyle bir araya getirmek ve işbirliği sağlanmasına katkı sağlanması beklenen zirvede sağlık verilerinin toplanması, değerlendirilmesi, korunması, iş zekâsı olarak kullanılması, veri paylaşımı, sağlık bilişimi politikalarının oluşturulması, sağlık alanında iletişimin yönetim düzeyinden halkın seviyesine indirilmesi konularına da odaklanacak. Uluslararası sağlık, bilişim ve iletişim temsilcileri, şirket yetkilileri, kamu kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ve teknik çalışanları, sağlık dernekleri, medikal şirket temsilcileri, akademisyenleri ağırlayacak  zirve ile ilgili detaylı bilgiye www.health-tic.org adresinden ulaşılabiliyor.
ETİKETLER : Sayı:859

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN