e-toplum 11 KASIM 2013 / 08:02

Ustalar USTA’yı tanıttı

IntelRAD CEO’su Can Yıldızlı ve IntelRAD İş Geliştirme Direktörü Can Şimşek Ulusal Siber Tehdit Ağı’nın tanıtımını gerçekleştirdi.
USTA siber tehditlere karşı kritik konumlardaki kurumlar arasında bir ittifak sağlıyor. Üye olan kurumlar karşılaştıkları tehtidi USTA ile paylaşıyor. Eş zamanlı çalışan Ulusal Siber Tehdit Ağı’nın küresel çapta çalışan uzmanları olası saldırıları siber suç gerçekleşmeden önce raporlayarak ağdaki diğer kurumlarla paylaşıyor.
IntelRAD İş Geliştirme Direktörü Can Şimşek, “Kötü amaçlı haklayıcılar az bilgiyle bile detaylı saldırılar gerçekleştirebiliyor. Finansal kaynaklar, bilgi birikimi ve gizli belgelerin erişilebilir olması siber güvenliğin özel şirketlerde daha önemli olmasına yol açıyor” dedi. Kamuyla çalışmayı da istediklerini söyledi ve başka projelerinin olduğundan bahsetti. “Dört gün önce duyurulan beyaz haktivist yetiştiren Siber güvenlik Akademisi projesi için 60’dan fazla uzman, içerik sağlamak için başvurdu. Bu konuda çalışmak isteyen bakanlıklarla işbirliği yapmaya hazırız. Ülke olarak siber güvenlik alanında bilinçlenmeye ve eğitime ihtiyacımız var. TÜBİTAK’ın farkındalık yaratma çalışmalarına teşekkür ediyoruz“ dedi. IntelRAD CEO’su Can Yıldızlı USTA ağını tanıttı. Siber güvenlik tatbikatlarında da kritik kurumların önlem almaktan çok uzak olduğu ifade etti. Uyarı sistemi; tehditin karakteri, aktörlerin saldırı geçmişleri, dağılışı gibi karakteristik bilgiler veriyor.
ETİKETLER : Sayı:945

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics