e-toplum 19 OCAK 2015 / 07:23

Uydu Fırlatma Sistemi Projesi hızlandırılıyor

Savunma Sanayi İcra Komitesi ( SSİK ) Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla, 7 Ocak tarihinde Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nda toplandı.


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Savunma Sanayi İcra Komitesi’nin aldığı kararları şu şekilde açıkladı: “ Uydu Fırlatma Sistemi Projesi’ndeki gelişmeler değerlendirildi ve çalışmaların hızlandırılarak devamına karar verildi. Savunma Sanayi Müsteşarlığı ( SSM ) tarafından yürütülen Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi hakkında bilgi arz edildi ve görüşmelere devam edilmesine karar verildi.”

Projelerle ilgili yeni kararlar

Yılmaz, SSM tarafından değerlendirme çalışmaları tamamlanan çeşitli projeler ele alınarak şu sonuçların çıkarıldığını aktardı: “Milli Muharip Uçak Geliştirilmesi Projesi kapsamında ön tasarım aşamasına geçilmesi. Toplam 100 adet tedarik edilmesi planlanan yeni nesil F-35 savaş uçağından daha önce verilen 2 adet siparişe ilave olarak 4 adet uçağın daha tedarik edilmesi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin muhabere kabiliyetlerinin geliştirilmesi. Milli piyade tüfeği (MPT-76) projesinde seri üretime geçilmesi. Daha önce alım kararı verilen 6 adet ağır yük helikopterine ilaveten 5 adet daha (CH-47f - CHINOOK) helikopterin tedariki.” İcra Komitesi ayrıca yürütülen projeler kapsamında ortaya çıkan ilave ihtiyaçların tedariki için SSM’yi yetkilendirdi.
ETİKETLER : 1005

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics