e-toplum 20 KASIM 2011 / 13:08

Vodafone’dan Samsun’a çağrı merkezi yatırımı

Vodafone Türkiye, Koç Bilgi Grubu şirketlerinden Callus işbirliğiyle hizmete giren ve 600 kişiye istihdam sağlayacak Vodafone Samsun Çağrı Merkezi’nin resmi açılışını 14 Kasım’da gerçekleştirdi. 16 milyon TL’lik yatırıma malolan Vodafone Samsun Çağrı Merkezi, toplam 5 bin metrekarelik alanda Türkiye genelinde Vodafone abonelerine hizmet sunacak. Vodafone’un müşteri hizmetleri operasyonunun en yeni halkası olan Türkiye’deki beşinci Çağrı Merkezi olan Vodafone Samsun Çağrı Merkezi açılışı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ile Koç Bilgi Grubu Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Vodafone Samsun Çağrı merkezinin resmi açılışında, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Vodafone abonesinin çağrısını alarak merkezin teknolojisini bizzat deneyimledi. Törende konuşan Bakan Binali Yıldırım, “Sadece bu sektörle ayakta kalan ülkeler bulunuyor. Bu ülkeler yılda 50-60 milyar dolar gelir elde ediyor. Bu anlamda Türkiye’de büyük bir potansiyel var” diye konuştu.
Binali Yıldırım, “Çağrı merkezleri Türkiye’nin Doğusu’na da yayıldı. Erzincan, Diyarbakır, Bitlis gibi illerimizde çağrı merkezleri bulunuyor. Sırada bekleyen birçok ilimiz yer alıyor. Bu sektörde bir kişiye istihdam yaratmanın maliyeti 5 bin TL iken bir üretim tesisinde bir kişinin istihdamı 50 bin TL’ye mal oluyor. İşte aradaki en büyük fark budur” şeklinde konuştu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer ise şu değerlendirmelerde bulundu: “Birkaç yıl içinde çağrı merkezleri bakanımızın ısrarlı takipleri sonucunda önceki dönemlere göre 4 kat büyüdü. 2010 yılı itibarıyla dünyada 340 milyar dolarlık bir kapasiteye sahip olan bir sektör. Türkiye olarak gidecek çok yolumuz bulunuyor. 340 milyar dolarda bizim payımız 1.4 milyar TL. Sektörde 40 binden fazla masa, 55 bin çalışan sayısı bulunuyor. Çağrı merkezleri, bulunduğu bölge ekonomisine de ciddi katkılar sağlıyor.”

Yüzde 40’ı kadın, yaş ortalaması 20
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ise Samsun Çağrı Merkezi’nin Vodafone’un müşteri hizmetleri operasyonuna katılımından duyduğu memnuniyeti ifade ederek şöyle konuştu:  “Vodafone Türkiye olarak bugüne kadar ülkemize yaptığımız 10.9 milyar TL’ye ulaşan yatırımlarımızla ülkemizin sayısal dönüşüm sürecinde daha donanımlı bir geleceğe taşınmasına katkıda bulunmayı görev sayıyoruz. Dünya standartlarında müşteri hizmetleri operasyonu sağlamak üzere donatılan ve 16 milyon TL’lik yatırıma malolan Vodafone Samsun Çağrı Merkezimiz ile çağrı merkezlerimizin sayısı 5’e ulaştı. Vodafone Samsun Çağrı Merkezi’nin 600 çalışanının yüzde 40’nın kadın, yüzde 28’inin önlisans veya lisans sahibi ve yaş ortalamasının 21 olması da bizi ayrıca memnun etmektedir.”
ETİKETLER : Sayı:846
YORUMLAR
mustafa göksu 12 HAZİRAN 2012 / 21:50 0 0
iş başvurularını nasıl yapmaktayiz hangi internet sayfasından..

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics