e-toplum 02 HAZİRAN 2014 / 09:11

Yasaklayan değil yöneten güvenlik

‘Data Center Konferansı - FOCUS ON: Bulutun Arkası’ 27 Nisan tarihinde Ankara’da düzenlendi. Bulut tabanlı uygulamaların geleneksel veri merkezleri üzerindeki etkilerine detaylı bir bakış açısı getirmek amacıyla gerçekleştirilen konferans, eğitim bilincinin vurgulanmasının yanı sıra iş dünyasında zorluklar karşısında başarılı olmak için yapılması gerekenleri masaya yatırdı. Açılış konuşmasını SinerjiTürk Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Raşit Gülhan’ın yaptığı etkinlikte, Turkcell’den İhsan Özkan ‘Veri Merkeziniz Big Data İçin Hazır mı?’, Intel’den Bora Taşer ve Cisco’dan Barış Varış ‘Bulut Bilişimi Uygulama Stratejileri’, Siemens’ten Murat Nayal da ‘Veri Merkezi Yönetimini Optimize Ederek Verimliliği ve Kapasiteyi Artırmak, Maliyeti Azaltmak’ sunumlarını gerçekleştirdiler.
HP’den Mert Demirer, ‘Overlay’ çözümünün avantajlarını; kaynak verimliliği, ölçeklenebilir bulut, otomasyonu kolaylaştırmak olarak sıraladı ve VMware’in açık tabanlı bir çözümle sanal ve fiziksel ağların uyumlu çalışmasını sağlayan sistemde bulut orkestrasyonun da daha iyi çalıştığını dile getirdi. Veeam Software’den Murat Açıncı, Veeam’in veri merkezinin sürekli çalışması için çözüm ürettiğini kaydetti. Açıncı, “Veeam sanallaştırmaya geçiş aracı. Mesai saati içinde dahi yedek alabilmeniz gerekir. Veeam’in bileşenlerini istediğiniz kadar artırabilirsiniz” dedi. Palo Alto Ülke Müdürü Tunç Çokkeser Palo Alto’yu anlatarak Türkiye’de son 3 yıldır ofislerinin bulunduğunu belirtti.
ETİKETLER : Sayı:974

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN