e-toplum 17 ARALIK 2014 / 13:22

Yaşam kalitesi BT ile artıyor

Büyümeye devam eden dünya bilişim pazarının, 2014 yılında 5 trilyon dolar seviyesini geçmesi beklenmektedir. Bu büyüklükteki bir sektörün ürünlerinin, hem donanım hem de yazılım olarak, kullanımının yaygınlaşmasının ve sektörün büyümesinin kısa ve uzun vadeli sosyoekonomik gelişmeye olumlu etkileri bulunmaktadır.

TÜTED Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Dilek Ataman Bağdatlıoğlu

Sosyoekonomik gelişme ve ekonomik refah, bilişim teknolojilerinin yoğun bir şekilde kullanılması ile sürdürülebilir olmaktadır. Akıllı ve yenilikçi sistemler ile bilgiler ve veriler uygulanarak verimliliğin ve üretkenliğin arttırılması, karbon ayak izinin azaltılması, yaşayanların yaşam kalitelerinin sürdürülebilir şekilde çoğaltılması mümkün olabilir.

BThaber, 1000. sayısı itibariyle hem biçim hem de içerik olarak gelişmeye ve sektöre olan katkısını artırmaya devam ediyor. Her sayı bir öncekinden çok farklı, daha zengin içerikle yayımlanmaya devam ediyor. Her bir sayıda sektörün gündemindeki en popüler ve heyecanlı konulara değiniliyor. Bu anlamda sektörün en önemli yayınlarından olmanın yanı sıra çok işlevli bir platform aynı zamanda. Sayısal teknolojiler, hayatımızın her alanını büyük ölçüde ve giderek belirleyici biçimde etkiliyor. BThaber de bu anlamda da bugüne ve geleceğe ışık tutarak bir bilgi birikimi oluşturmak anlamında önemli bir rol üstleniyor. Daha nice 1000. sayılara ulaşmanızı dilerim.

 
ETİKETLER : 1000

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics