e-toplum 21 KASIM 2010 / 18:00

Yenileşim ‘Kalite’ye damgasını vurdu

Kalite Kongresi bu yıl 19. kez kapılarını açtı. 8-10 Kasım tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen 19. Kalite Kongresi’nin konusu ise ‘Yenileşim Yönetimi’ oldu.
KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Doğan’ın açılışını gerçekleştirdiği kongrede, Cisco Systems Küresel Operasyonlar Strateji ve Planlama Başkan Yardımcısı Inder Sidhu ve The Innovation Resources’un başkanı ve aynı zamanda uluslararası düzeyde tanınmış bir yenileşim uzmanı olan Robert B. Tucker katılımcılarla buluştu. Yaşam Biçimi Olarak Kalite başlıklı oturumda ise İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince ‘Atatürk ve Girişimcilik’ başlığı altında bir konuşma yaptı.
Etkinlik bu yıl; 20’yi aşkın paralel oturum, 3 özel oturum, yaklaşık 100 konuşmacı ve 15 çalıştaya ev sahipliği yaptı.
Kongrede gerçekleşen paralel oturumlardan biri de Yenileşim Yönetimi, Bilişim ve İnternetin Rolü başlıklı toplantı oldu. Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Vedat Çakmak’ın başkanlığında gerçekleşen oturumda; İstanbul Dijital Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Zafer Kurdakul, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, IBM Türk Teknik Satış ve Servis Yöneticisi Kıvanç Uslu ile Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden Pavel Slavov konuşma yaptı.
İnternet ve web kavramlarına değinen Zafer Kurdakul, bu bağlamda bilişimin dönüşümünü sürdürdüğünü kaydetti. Webin evrimi hakkında bilgi veren Kurdakul, bu evrimde gidilen nokta; nesnelerin evrimi konusunda görüşlerini paylaştı.
Mustafa Çağan ise bulut bilişim ve geleceğimizi nasıl şekillendireceği üzerine bir sunum yaptı.
ETİKETLER : Sayı:796

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics