e-toplum 01 OCAK 2012 / 14:07

Yerel yönetimlerin engelli karnesi

Yerel yönetimlerin ‘ulaşılabilirlik’ konusunda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla 26-28 Aralık 2011 tarihleri arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Çayırova Belediyesi işbirliği ile ‘Yerelden Genele 1. Engelsiz Hizmet Sempozyumu’ düzenlendi.
Sempozyumun ilk gününde, katılımcılara engelsiz yapılı çevrenin ve açık alanlar, binalar ve toplu ulaşım gibi kentsel hizmetlerin özellikleri konusunda teknik bilgiler verildi. Sempozyumun ikinci gününde ise yerel yönetimlerin istihdam, eğitim, sağlık, rehabilitasyon gibi konularda engellilere yönelik olarak yürüttükleri hizmetleri ele alındı. Sempozyumda yerel bazda başarılı örnekler ve ülke çapında yürütülen önemli çalışmalar da gündeme geldi. Sempozyumun son gününde ise Marmara Bölgesi’ndeki büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanları ‘ulaşılabilirlik’ konusunda gerçekleştirdikleri çalışmaları katılımcılarla paylaştı.
ETİKETLER : Sayı:852

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN