e-toplum 17 ARALIK 2014 / 13:24

Yerli üretim teşviki artırılmalı

Son 20 yıla baktığımızda gündemimizde sürekli olarak yer alan olan bir konu vardır: donanımın payı…Geçmişte yüzde 70’ler oranında pay sahibi olan donanımın toplam içindeki oranının  yüzde 50’lerin altında seyretmesi bir bakıma sevindiricidir.

Dijital Türkiye Platformu Koordinatörü Behçet Envarlı

Ancak, yazılım ve hizmetlerin payı geçmişteki donanım yüzdelerine erişmek zorundadır. Bu yönde işaretler olmasına karşın gelişme beklenenden yavaştır. Yerli üretimin daha çok teşviki gerekmektedir.

1994 yılından bu yana, tam 20 yıldır her hafta, ülkemizde ve dünyada bilişim alanındaki gelişmeleri çok yakından izlememizi sağlayan BThaber’in 1000.sayısına ulaşmasını gönülden kutluyoruz. Baş döndürücü bir hızla gelişen teknolojinin en yeni ürün ve çözümlerini anında yansıtan BThaber bilişim dünyamızla özdeşleşmiş durumdadır. BThaber arşivi bilişim dünyamız için mükemmel bir hafıza görevini de yerine getirmektedir. En büyük sorunlarımızdan biri olan verinin  oluşturulmasında hep öncülük görevini üstlenmiştir. Sadece bilgi teknolojileri ve iletişim konuları ile sınırlı kalmayıp teknoloji kullanan tüm alanlara da yer vermesi dünyada olup bitenlerden haberimiz olmasını sağlamaktadır. Özellikle yeni pazarlar ve yeni hedefler konusunda hep bilgilendirici olmaktadır. Başarı öykülerini aktararak yönlendirme görevini de başarıyla sürdürmektedir. BThaber’e uzun ömürler diliyorum.
ETİKETLER : 1000

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN