e-toplum 28 MART 2010 / 18:00

YTÜ’de nanoteknoloji etkinliği

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Makine Teknolojileri Kulübü (MAKTEK)  bu yıl ilkini düzenleyeceği YTÜ Nanoteknoloji 2010 etkinliğini 26 Mart 2010 YTÜ Beşiktaş Yerleşkesi  Oditoryumunda  gerçekleştirecek. Etkinliğin temel  amacının araştırma ve uygulama dünyası için stratejik önemi olan nanoteknolojiyi gündem  konusu haline getirmek ve birçok disiplinin kesiştiği bu teknoloji konusunda Türkiye’de yapılan uygulamalar hakkında akademisyen ve üniversite öğrencilerini bilgilendirmek olduğu belirtiliyor.
Maktek’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Geleceğin dev uygulamalarından olan  nanoteknoloji; kimya, moleküler biyoloji, yoğun madde fiziği, genetik, malzeme ve mühendislik bilimleri arası sahip olduğu yoğun ilişkiden ötürü, fakülteler arası işbirlik ile rekabet gücü ve inovatif ürün kalitesini yükseltecektir. Ülkemizin bu teknolojide gelişmelerden geri kalmaması, izleyen yerine üreten olması adına; nanoteknoloji öncelikli alanlar içinde olmalıdır.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN