Yazarlar Edip Emil Öymen 09 EKİM 2016 / 09:22

​Dronlu reklamları izlediniz

İskandinavya telekom şirketi Telia, Norveç’te sunduğu 4G erişimiyle “iftihar” ettiğini göstermek için dronlara bir pastayı süsletti. Pandispanya tabanlı bir pastayı iki dron, tepsiden alıp bir sehpaya yerleştirdi. Sonra diğer dronlar, pastanın üzerinde uçarak ona krema sıktı. Renkli şekerler attı. Bir tanesi de pastanın yanında pozisyonlanıp, pastanın üzerindeki maytabı yaktı. Balonlar taşıdılar. Balonları patlattılar. Tam bir şenlik havası: Bu, dünyanın en büyük reklam şirketlerinden ABD merkezli DDB Norveç’in eseri.
Dronlu bir başka reklamı Pepsi yaptırdı AMV BBDO’ya. Bu da 85 şirkete reklam hazırlayan, Londra merkezli bir başka şirket. Barcelona’da bir gece, mahalle arasında futbol oynayacak gençlere topu, bir dron yukardan ışıklar saçarak indiriyor. Saha, daha önceden dijital bir alana “dönüştürülmüş.”  Yerde saha çizgileri ışıklanıyor. Sahanın duvarına bir “kale” çiziliyor. Oyuncuların sahada hareketi, yerde LED ışıklarla izleniyor. Attıkları gol, sahaya komşu binaların duvarlarına kocaman rakamlarla yansıtılıyor. Faul yapan bir oyuncuya dron, sarı kart gösteriyor. Maç bitince de dron, topu yerden alıp göğe yükseliyor, oyuncuların ve civar binalardan seyircilerin alkışlarıyla.
Coca Cola İsrail’inki ise daha da yenilikçi bir iş: Bazı şişelerin kapaklarına IoT düzeneği taktılar. Kapak açıldığında düzenek, 3 ayrı drona “uç!” mesajı attı. Dronlar 300 metre yukarıya çıkarak, içlerindeki maytabı yaktılar, sanki yeryüzüne düşen bir göktaşı gibi süzülerek aşağıya doğru indiler. Bu gösteri, gençlerin yığınlar halinde gittiği Summer Love festivalinde bir plajda yapıldı.  
ETİKETLER : 1091

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN