Yazarlar Edip Emil Öymen 25 KASIM 2017 / 08:35

Siyasi lamba

Trump, tweet attıkça parlayıp sönen lamba yapıldı. Lamba, bir IoT şakası. Ama sadece Trump’ın tweet’lerine ayarlı. Ne zaman hazret bir tweet atsa, bunun “bilgisi” hoop lambaya geliyor. Lamba da ampullü falan bir Edison değil, zamanın ruhuna uygun, içinde gaz bulutu dolaşan bir süper teknolojik sanat eseri. Trump’ın tweet’iyle gaz bulutunda bir şimşek çakıyor. Eh, beyefendinin tweet merakı malum, lamba sık sık yanıp sönecek demektir. Buradaki resminden bir şey anlaşılmıyor. Lütfen şuraya bakınız: http://parseerror.ufunk.net/portfolio/political-lamp/
Fransız Zihni Sinir Fabien Bouchard’ın bir buluşu bu yenilikçi lamba. Sadece Trump değil, başka tweet’lere de ayarlamak mümkün. Hatta başka bir lambasında Bouchard, yeryüzündeki depremlere göre yanan-sönenini de yaptı. Bu iki lambada da amaç, aslında, bir tehlikeye karşı sosyal bir uyarı yapmak: Trump da deprem de çevreye zararlı! Trump’ın tweet’leri savaşa bile kapıyı açabilir. Depremlerin ne yaptığını ise çok iyi biliyoruz. Siyasi depremler de fiziki depremler kadar yıkıcı olabilir. Bouchard, Siyasi Lambasını Fransa’nın aşırı sağının eylemlerine göre de ayarlanabileceğini söylüyor.
Bu arada: Trump’ın twitter takipçi sayısı 49 milyon 960 bin 862’ye yükseldi. Trump ise sadece 45 kişiyi izliyor. Örneğin: Sarah Sanders (Beyaz Saray Sözcüsü). Trump Golf. Trump Organization. Mike Pence (Başkan Yardımcısı). Melania Trump (eşi). Donald Trump Jr (oğlu). Ivanka Trump (kızı).  
 
 
 
 
 
ETİKETLER : 1148

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics