Yazarlar Edip Emil Öymen 04 EYLÜL 2016 / 16:03

VR, kozmetik tanıtıyor

Güney Kore’li Innisfree adlı kozmetik şirketi, ürünlerindeki hammaddeyi Jeju adlı bir adadan sağlıyormuş. Günümüzün eğilimine uygun olarak organik, doğal, katkısız maddelermiş bunlar. Kore’nin güneyindeki en büyük ada olan Jeju, aynı zamanda Çinli turistlerin en rağbet ettiği turizm adreslerinden biriymiş. Innisfree “iki” veriyi bir araya getirip mükemmel yenilikçi bir uygulama yapmış: Çinlilere Jeju ürününü Şanghay Disneyland’da satmak.
Pardon? Şanghay’da Disneyland mı var? Evet var. 16 Haziran’dan beri!  
Innisfree orada kendisine ofis aramış, bulamamış. Ya da “bulmuş” da, senaryo gereği “bulamamış” gibi yapmış. 4 metreye 4 metre bir dükkancık tutmuş. Neden senaryo gereği? Çünkü Innisfree, Jeju Adası’ndan bu ham maddeyi nasıl topladıklarını, nasıl işlediklerini bir VR uygulamasıyla anlatıyor. Üstelik, pasif bir uygulamayla da değil, müşteriyi bir bisiklete oturtarak: Kafasına VR cihazını takıyor. Müşteri pedal çevirirken adanın “üzerinden uçuyor,” sonra adanın sahiline iniyor, denizin içine giriyor. Rengarenk balıklar, turkuaz bir su. Nefis. Müşteri böylece Innisfree’nin işlemlerine tanık oluyor. Bir ürünün tanıtımı daha nasıl yapılır ki?
Şanghay Disneyland’daki bu uygulama o kadar dikkat çekmiş ve beğenilmiş ki şimdi bunu Hong Kong, Endonezya, Singapur, Vietnam ve elbette ki ABD’e de taşıyayacaklar. Innisfree’nin referansları sağlam: Marie Claire dedi ki: “Bu ‘cool’ uygulamayla oraya uçmuş oldunuz... ELLE dedi ki: Şimdiye kadar gördüğünüz en mükemmel deneyim, inanın bana!
 
 
 
ETİKETLER : 1087

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics