Eğitim 04 ŞUBAT 2013 / 15:32

Ağ anahtarları Huawei’den

Huawei, FATİH Projesi’nin ilk faz altyapı ihalesine sağlayacağı katkının ilk adımını duyurdu. Bu kapsamda, 3 bin 362 okulda 15 bin adetten fazla Huawei ağ anahtar cihazı kurulacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞITEK) tarafından yürütülen FATİH projesinin donanım ve yazılım altyapısı kanadında 3 bin 362 okulda ağ altyapısının kurulması için yapılan ihale geçtiğimiz ay sonuçlandı. Coğrafi bölgelere göre eşit sayıda okula hizmet sağlanacak şekilde üç lot olarak yapılan ihalenin ilk iki lot’unu Türk Telekom A.Ş. kazanırken üçüncü lot’u ise Sentim Bilişim A.Ş. kazandı.

Huawei ürünleri ise her iki şirket tarafından sunulan tekliflerde altyapıda seçilen tek çözüm olarak yer aldı. Projenin bu ilk fazı kapsamında 3 bin 362 okulda 15 bin adetten fazla Huawei ağ anahtar cihazı kurulacak. Okullarda kurulacak Huawei ağ anahtarları; merkezden sunulacak içeriğin genişbant ile okullara ve okul içerindeki tablet ve etkileşimli tahta gibi bileşenlere dağıtılmasını sağlayacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Huawei Türkiye Genel Müdürü Wu Congcheng ise, FATİH Projesi’nin altyapısı için işleyen sürecin sonraki aşamalarında, sadece ağ anahtarları ile değil, ağ yönetim çözümü ve kablosuz ağ cihazlarıyla da hizmet vermeye hazır olduklarını söyledi.
ETİKETLER : FATİH Projesi Huawei

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN