Eğitim 18 AĞUSTOS 2014 / 11:04

Anadolu Üniversitesi’ne Microsoft desteği

Anadolu Üniversitesi, Microsoft Türkiye ile yaptığı işbirliğiyle yazılımla ilgilenen öğrencilere yönelik özel bir projenin duyurusunu yaptı.

Proje, Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin uygulama geliştirme becerilerinin geliştirilmesi amacıyla Açık Akademi eğitimlerinden yararlanmaları ve DreamSpark üyeliği ile tüm uygulama geliştirme araçlarına ücretsiz olarak ulaşmasına imkan sağlıyor. İşbirliği kapsamında Anadolu Üniversitesi öğrencileri Microsoft üretkenlik çözümlerinden Office 365’ten de ücretsiz yararlanabilecekler.

Öğrenciler, Microsoft Türkiye’nin sosyal sorumluluk projesi Açık Akademi (www.acikakademi.com) internet sitesi aracılığıyla yazılım geliştirme konusunda eğitim alacak. Bu eğitimlerde öğrenciler, çevrimiçi sınıflarda etkileşimli olarak uygulama geliştirmeyi öğrenebilecek. Öte yandan öğrenciler, eğitimlerinde kullanmak üzere Microsoft’un DreamSpark web sitesi (www.dreamspark.com) üzerinden Visual Studio 2013, SQL Server 2014, Windows Server ve birçok yazılım-uygulama geliştirme programını ücretsiz olarak edinebilecekler.

Açık Akademi eğitimlerine katılmak için öğrencilerin Anadolu Üniversitesi’nin kendilerine sağladığı “anadolu.edu.tr” uzantılı mail adresleriyle www.acikakademi.com internet sitesine kayıt olmaları gerekiyor. Üç farklı seviyede tasarlanan eğitimlerden yazılım dünyasına yeni giriş yapan öğrencilerin yanında daha üst seviyede olan ve hâlihazırda uygulama geliştiren öğrenciler de yararlanabilecek.

Ayrıca Microsoft Türkiye ve Anadolu Üniversitesi, öğrencilere özel bir ‘uygulama geliştirme yarışması’ da düzenleyecek. Öğrencilerin geliştirdikleri ve Windows Mağazası’nda kullanıcıların erişimine açılacak olan uygulamalar arasından seçilecek başarılı uygulamalar çeşitli ödüller kazanacak.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics