Eğitim 29 OCAK 2013 / 17:57

Bilgi'den BT hukuku dersi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Master Programı Bahar Dönemi başvurularının 7 Şubat 2013 tarihine kadar devam edeceği açıklandı.

Bilgi Üniversitesinden yapılan bir açıklamayla, bilişim sektörünün temsilcilerinin ve bilişim konusunda düzenlemeler yapan kurumların (BTK, Merkez Bankası vb.) üst düzey temsilcilerinin, akademisyenlerin ve sivil toplum kuruluşlarının akademik kadrosunda yer aldığı Bilişim ve Teknoloji Hukuku Master programına yönelik başvuru tarihlerinin 7 Şubat tarihine kadar devam edeceği açıklandı. Enstitü bünyesinde programa katılan kamu kurumu personeline yüzde 50, özel sektör bilişim firmalarına Enstitü veya Üniversite  ile yapılmış anlaşmalara göre yüzde 20 veya yüzde 30 oranlarında indirimler ve çeşitli başarı burslarının da sağlanabileeği belirtildi.

Yüksek lisans programının yanısıra bu yıl bahar ve güz dönemlerine özel olmak üzere "Elektronik Haberleşme Regülasyonları ve Rekabet Hukuku" konulu bir Sertifika Programı’nın da başlayacağının açıklandığı duyuruda, Programda BTK Başkanı Dr. Tayfun Acerer, Kurul 2. Başkanı Dr. Ayhan Beydoğan, İhsan Kulalı ve Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Kerem Cem Sanlı’nın dersler vereceği belirtildi.

Bahar 2013 dönemi için (14 hafta) toplam ücreti 4000 Lira+KDV olduğu açıklanan sertifika programının Bilişim ve Teknoloji Hukuku Yüksek Lisans Programındaki derslere paralel olarak yürütüleceği ve katılan adayların daha sonra Yüksek Lisans yapmak istemeleri durumunda bu derslerin yüksek lisans dersi olarak kabul ettirme olanağının sunulacağı belirtildi.

Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiye http://cyberlaw.bilgi.edu.tr ve www.bilgi.edu.tr adreslerinden ulaşabilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics