Eğitim 05 TEMMUZ 2013 / 16:54

Bilişimde Anadolu’nun gücü

Index, geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiği “Anadolu’nun Genç Yüzü Bilişimle Aydınlanıyor” projesini bu yıl da Temmuz ayından itibaren hayata geçiriyor. Bu kapsamda da Anadolu’daki üniversite öğrencilerine, eğitim gördükleri alanda Index Grup şirketleri dâhilinde staj imkânı sağlayarak mesleki gelişimlerine ve kariyer yolculuklarına katkı sağlamayı hedefliyor. Grup, projenin ikinci yılında Anadolu'daki üniversite öğrencilerini yine İstanbul'daki İTÜ Ayazağa Kampüsü yurtlarında ağırlıyor ve eğitim gördükleri alanda staj imkânı sağlamaya devam ediyor.

Temmuz ayı boyunca Index Grup şirketleri dahilinde bilişim alanında staj yapma imkanı bulacak olan dokuz öğrenci, aynı zamanda İstanbul’da yaşama konusunda deneyim kazanacak, şehri tanıma fırsatı da elde edecek.

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan altı üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde okuyan öğrencilerin faydalanabileceği staj projesinde bu yıl yer alacak üniversiteler ise; Adıyaman Üniversitesi, M. Kemal Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi olarak belirlendi. Index Grup IK Direktörü Timur Tiryaki, projenin amacına yönelik şunları söyledi:

“Proje ile Anadolu’da yaşayan ve bu bölgelerdeki üniversitelerde okuyan gençlere fırsat eşitliği sunmayı amaçlıyoruz. Bu projeyi; bilişim sektöründe çalışacak gençlerimizin de gayreti ile sektörün Anadolu’da da güçlenmesi ve kurumsallaşmasına yönelik küçük de olsa önemli bir adım olarak görüyoruz. İstanbul’da geçirdikleri bir ay boyunca oryantasyon eğitimi alan; etik değer, kurum değeri, misyon, vizyon, hedef, proje yönetimi gibi stratejik ve önemli kavramlarla tanışan gençlerimiz; önemli bir bilgi birikimini de evlerine götürecekler. Bu bilgilerin uzun vadede Anadolu şehirleri ile İstanbul arasında önemli bir köprü görevi üstleneceğine inanıyoruz.”

 
ETİKETLER : Indeks Grup

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics