Eğitim 17 MAYIS 2013 / 08:00

Büyüklere sayısallaşma eğitimi

Sayısal Yaşam Koçu Bilkom’un düzenlediği “Büyüklere Dijitalleştirme Eğitimi” etkinliği, 15 Mayıs Çarşamba günü, Kalamış Marina Wyndham Hotel’de gerçekleştirildi. Sayısal kitaplardan uzaktan eğitime kadar birçok konunun ele alındığı etkinlikte büyüklere sayısallaşma eğitimi verildi.

Bilkom, Adobe ile birlikte eğitim kurumlarına özel bir etkinlik gerçekleştirdi. Eğitim kurumlarının, teknoloji çağında tamamen dijital yaşam tarzını benimseyen  genç nesillere hangi araçlarla hitap edebileceği, eğitim yayınlarında ve uzaktan eğitim yöntemlerinde hangi sayısal araçları kullanabilecekleri aktarıldı.

“Eğitim Kurumları İçin Yaratıcı Çözümler” başlığında Adobe Creative Suite ürünlerini anlatan  Adobe Türkiye’den Doğa Som’dan sonra katılımcılarla  “Eğitim Kurumları için Dijital Yayıncılık, Digital Publishing Suite” konusuyla Bilkom’un Sayısal Yaşam Koçu Salih Aksu buluştu.

Bilkom’un Kurumsal Pazar yöneticilerinden Mert Saka “Eğitim Kurumları İçin Uzaktan Eğitim & Toplantı Yönetimi için Adobe Connect” konusunu eğitim sektörü çalışanlarıyla paylaşırken “Eğitim Kurumları İçin Yeni Adobe Lisanslama Modeli” ve avantajlarını ise Adobe Türkiye’den Arzu Birincioğlu aktardı.

İstanbul ili başta olmak üzere Marmara Bölgesi üniversitelerinin, K12’lerinin, dershanelerinin ilgili BT ve satın alma ekiplerinin katıldığı ve karşılıklı soru – cevaplarla bir bilgi paylaşımı platformu oluşturan etkinlik, aynı zamanda uzaktan katılımcılar için Bilkom Sanal Oda’dan (Adobe Connect ile) canlı takip edildi.
ETİKETLER : Adobe Bilkom
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN