Eğitim 20 HAZİRAN 2013 / 15:23

Celal Bayar Üniversitesi’ne destek

Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Boğaziçi Yazılım aracılığıyla Siemens PLM Software'den 52 milyon doların üzerinde hibe aldığını duyurdu.

Siemens PLM Software'in Türkiye'deki dağıtıcısı Boğaziçi Yazılım tarafından Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'ne hibe edilen Siemens PLM Software’in NX CAD/CAM yazılımı, bilgisayar destekli tasarım, üretim ve mühendislik çalışmalarını bütünleşik çözümlerle destekliyor. NX hibesinden önce Mühendislik Fakültesi'nin lisans programlarındaki CAD/CAM derslerinde CAD programı olarak farklı bir program kullanılırken, CAM derslerinde de öğrencilerin kişisel bilgisayarlarına yüklenen programlar kullanılıyordu. Sağlanan destek sayesinde, Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nin bilgisayar laboratuarındaki bilgisayarlara hibe yazılım yüklenecek, öğretim elemanları ve öğrenciler de lisanslı programla eğitimlerini tamamlama şansına sahip olabilecek. Hibe edilen yazılım, aynı zamanda Mühendislik Fakültesi'nde mevcut olan CNC Dik İşleme Merkezi ile yapılacak eğitimler ve bilimsel çalışmalarda da kullanılabilecek.

Siemens PLM Software tarafından yapılan maddi yazılım desteği, Siemens PLM Software akademik programı doğrultusunda gerçekleştiriliyor. PLM yazılımı ise, bu sayede, her yıl dünya çapında 11 bin eğitim kurumundaki 1 milyon öğrenciye ulaşıyor. Yazılım, ilköğretim okullarından yüksek lisans seviyesindeki mühendislik araştırma programlarına kadar her akademik seviye için kullanılabiliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics