Eğitim 24 ŞUBAT 2014 / 14:26

Çevrimiçi dersaneler sevildi

Sınavlara hazırlık ve ders takviyesi amacıyla hayata geçen çevrimiçi dershaneler internet erişiminin yaygınlaşmasıyla birlikte yaygınlık kazanıyor.Dersaneye gitmeyen öğrenciler de çevrimiçi dershaneler sayesinde ek ders alabiliyor. Sadece dersanelere mecbur kalmadan hem zamanı daha özgür değerlendirmek hem de daha zengin kaynakları kullanmayı mümkün kılıyor. Üstelik internette ders çalışmak, öğrencilerin bilgiye erişme deneyimlerini de artırıyor.

Dershaneye gitmek için maddi durumu yeterli olmayan öğrencilerin yanı sıra dershanelerde gördükleri konuları tekrar edip takıldıkları soruları çözmek isteyen öğrencilerin gözdesi olan çevrimiçi dershaneler stüdyolardan internet altyapısına varıncaya kadar ciddi bir altyapı hazırlıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren sektörün öncü markalarından Anafen TV’nin yöneticisi Yusuf Bayram, teknolojinin yaygınlaşmasıyla birlikte çevrimiçi dershanecilik çözümlerine ilginin arttığını ifade etti: “Türkiye’de eğitim sektöründe yenilikçi yaklaşımlar gerek öğretmenler gerek öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Sadece internet erişiminin yeterli olduğu yeni nesil dershane sistemlerinde öğretmen, öğrenci ve veli çalışmaları eşzamanlı olarak takip edebiliyor.  Kendi stüdyolarında kendi kadrosuyla özenli bir dershane ortamı sunan Anafen TV, Türkiye’nin farklı yerlerindeki 220bin kullanıcıya hizmet veriyor.”

7/24 dershane

Çevrimiçi dershaneler öğrencilere istedikleri zaman konuları dinleme ve kendilerini geliştirme imkanı tanıyor.  Anafen TV, toplam 149 bin 566 dakikalık içeriğe sahip. 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için Çevrimiçi  Sınav Deneme Paketi, 8 adet Çevrimiçi Sınav Denemesi bulunuyor ve sınavdan sonra soruların doğru cevaplarıyla öğrencilerin kendi cevaplarını kıyaslamasını sağlıyor.
Deneme sınavlarına ait soruların çözümlerinin izlenebildiği Soru Çözüm Videolarının yanı sıra toplu katılım ve toplu değerlendirmeye dahil olma fırsatı da bulunuyor. Sınav sonuçlarıyla ilgili analizler alabilme imkanı Anafen’in online dershane hizmetlerinde diğer bir farklılığı oluşturuyor.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN