Eğitim 28 EYLÜL 2013 / 10:36

Cezayir'den örnek eğitim

Dassault Systèmes; Cezayir Eğitim Bakanlığıyla 550 lisesinin tüm teknik sınıflarında SolidWorks Education Edition yazılım uygulamasının kullanılması için sözleşme imzalandığını duyurdu. 
Cezayir; eğitim sisteminin uluslararası normlara uygun hale getirilmesi, fen ve matematik başta olmak üzere temel derslerin yararlılığını artırmak ve  öğrencilere dünya çapındaki mühendis ve tasarımcılarca kullanılan donanımı sağlayan bir 3D modelleme uygulaması bulmak için 100 lisanslı SolidWorks uygulamasını 550 okuluna dağıtacak ve her öğrenci için yazılıma uzaktan dizüstü erişim sağlayacak.

Öğrenciler sertifika ile tasarım yeteneklerini kanıtlayacaklar
Örnek modeller geliştirmek amacı ile öğretmenlerin SolidWorks uygulaması içindeki özellikleri başarıyla kullanabilmeleri sağlanacak ve Sertifikalı SolidWorks Uzmanı (CSWP) olmaları teşvik edilecek. Ayrıca bütün okullar Sertifikalı SolidWorks Ortaklığı'nın (CSWA) ve öğrenciler için sınav yapan Sertifikalı Sürdürülebilir Tasarım Ortaklığı'nın (CSDA) sertifikalı yöneticileri haline gelecek.
Cezayir Eğitim Bakanlığı tarafından üstlenilmiş bu ulusal ölçekli proje, öğrencilerin yeteneklerini uluslararası bilgi temelli ekonomide yarıştırmak için geliştirmelerine yardım edecek. SolidWorks Education Edition ve sertifikaların kullanım kolaylığı, öğrencilerin ve öğretmenlerin hızlı bir şekilde SolidWorks'te uzman olmalarını kolaylaştıracak, bu geleceğin mühendisler için yenileşme ve yaratıcılığın bir kaynağını sağlayacak.
Dassault Systèmes SolidWorks CEO'su Bertrand Sicot, şunları söylediı: "Uygulama; hem Cezayir ve hem de küresel endüstri sektörlerinde, üstün eğitimli, yetenekli mühendisler ve tasarımcılar haline gelen bu öğrencilerin her yerde çalışabilecek olmalarından dolayı, verimlilik ve yenileşme üzerinde pozitif bir etkiye sahip olacak"

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics