Eğitim 26 HAZİRAN 2013 / 11:47

Cisco TelePresence Bahçeşehir'de

Bahçeşehir Üniversitesi “Kampüsüm Dünya” sloganı ile geçtiğimiz iki yılda  dünyanın bir ucundan diğer ucuna uzaktan eğitim sistemini kurdu. Bu sistem sayesinde üniversitenin dördü İstanbul, beşi uluslararası toplam 9 kampüsünde yer alan 9 fakülte 1 yüksekokul 4 enstitü ve 1 hazırlık okulunda  15 bin öğrenci akademisyenlerden yüksek ses ve görüntü kalitesi ile çevrimiçi derslere katılabiliyor.

Cisco;  “Premier Certified” iş ortağı  Mesagon işbirliği ile gerçekleştirdiği projede temel ağ altyapısı (LAN, WAN), IP telefon, kablosuz sistem, video konferans sistemi, fiziksel güvenlik sistemi kurguladı. Tüm ses, veri ve video iletişim sistemleri tek bir ağda birleştirildi. Üniversitenin etkin ve merkezden yönetilebilen bir ağa sahip olmasını sağlayan bu yeni sistemde anahtar ve yönlendirici gibi Cisco altyapı ürünlerinin yanı sıra Cisco TelePresence işbirliği ürünleri ve IP kameraları kapsayan güvenlik ürünleri kullanıldı. Cisco Video Konferans ürünleri ve IP kamera sayesinde birden fazla konumda çevrimiçi eğitim verilebiliyor. Uzaktan Eğitim merkezi, Cisco Video konferans ve kamera üniteleri kullanılarak iş ortağının işbirliği ile “BAU-Live” Yazılım projesi ile desteklendi.

, “Bahçeşehir Üniversitesi akademik kalitesiyle kısa sürede Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden biri haline geldi. 4 ü İstanbul ve sayıları hızla artan Uluslararası kampüslerimizde yer alan  9 fakülte 1 Yüksek okul 4 enstitü ve 1 hazırlık okulunda  15 bin öğrencimiz var. Ayrıca Amerika, Kanada, Çin ve Almanya’da toplam 186 uluslararası iş ortağımız var. Üniversitemizde birçoğu Türk ve dünya medyasın tarafından yakından tanınan 920 akademisyen eğitim veriyor. Bu projeye başlarken de  ihtiyaçlarımızın net olarak farkındaydık ve bütün bu ihtiyaçlarımızı karşılayacak tek bir teknoloji sağlayıcı ile çalışmak istedik. Tercihimizde marka bilinirliği ve güvenilirlik kilit bir rol oynadı. İş ortaklarının deneyimi ve müşteriye özel çözümleri de diğer bir önemli faktördü.”dedi

Türk eğitim sisteminin geçtiğimiz on yılda oldukça gelişmesine rağmen daha alınacak yol olduğunu ifade eden Cisco Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Işıl Hasdemir  “Türk eğitim sistemi geçtiğimiz on yılda çok gelişti ancak hala alınacak yol var.  Üniversiteler birimlerini dünya standartlarına çıkarmak için artık teknolojiye daha fazla yatırım yapıyor. Uzaktan eğitim; akademik bilgiyi sınırları aşarak ulaştırmak için gerçekten yenilikçi, etkin ve kullanımı kolay bir yol. Günümüz dünyasında eğitim sektöründeki beklentiler detaylı bir yaklaşım gerektiriyor. Cisco sahip olduğu uzmanlık ve teknoloji mimarisi çözümleri ile bu değişim surecinin tam ortasında duruyor. Cisco iş birliği mimarisi ile çevrimiçi eğitim ile ilgili tüm ihtiyaçlar için bir çözüm var. Bu da eğitimin kalitesini önemli oranda etkiliyor. Bir çok ülke artık kabul ediyor: Bu eğitimin geleceği” dedi.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics