Eğitim 15 NİSAN 2014 / 13:58

E-İngilizce'de küresel ölçekli test dönemi

Pearson English  sosyal dil öğrenme ağı "busuu" ile büyük ortaklığını bugün açıkladı. İki şirket, dünyanın her yerindeki İngilizce öğrenenlerin dil öğrenme seviyelerini belirleyebilme biçimini değiştirmek için güçlerini birleştiriyor.Pearson English, sosyal dil öğrenme ağı busuu ile ortaklığını duyurdu. Ortaklık, busuu’nun dil öğrenen 40 milyon üyesinin, yeni uygun fiyatlı çevrimiçi test Pearson English gSET’in tanıtımı aracılığıyla kendilerini test etmelerini sağlayacak. Pearson English’in Küresel İngilizce Ölçeği’ne dayalı test, küresel olarak tutarlı bir sayısal ölçek kullanılarak dil öğrenenlerin ilk kez mevcut İngilizce seviyelerini süregiden bir şekilde kolaylıkla ölçmesini sağlıyor.

Pearson English Başkanı Bhav Singh ortaklıkla ilgili şöyle dedi: “Pearson English gSET, dil öğrenim dünyası için gerçekten büyük değişimlere neden olacak ve öğrenim değerlendirmesini demokratikleştirmemizi sağlayacak böylece bu daha fazla akademik elitlerin muhafazasında olmayacak. Bugünün dünyasında, tüketici deneyimini süper hale getirmeliyiz – müşterilerimizi hayran bırakmak için değişiklikler yapma ve yeni yollar icat etme konusunda yoğun yatırımlar yapıyoruz ve dil potansiyellerine ulaşmaları için onları güçlendiriyoruz.”

busuu CEO’su ve Kurucu Ortağı Bernhard Niesner ise şöyle devam etti: “Dünyanın her yerindeki dil öğrencilerimiz arasında İngilizce dil yeterliliğini ölçmenin daha etkin bir yolunu sunmak bizim çok istediğimiz bir şeydi ve Pearson English tarafından bu yeni online testin lansman ortağı seçildiğimiz için çok mutluyuz. Pearson English gSET, öğrencilerimize kendilerini yönetebilecekleri etkili bir test sağlıyor ve İngilizce öğrenme yolculuklarında düzenli somut bir ilerleme görmelerine imkan veriyor.”

Pearson English gSET, Pearson English’in Küresel İngilizce Ölçeği üzerinden ölçülür – bu, İngilizce dil yeterliliğinin ölçülmesi için gerçekçi bir global sayısal standarttır ve piyasadaki mevcut benzerlerinden çok daha anlaşılabilir ve detaylıdır. Pearson English gSET 2014 yazından itibaren kullanılabilecek ve busuu’nun ödeme yapan abonelerine ücretsiz; ücretsiz üyelerine de sembolik bir ücret karşılığında olacak.
busuu, dünyada testi ilk kullanacak şirket olacak ve dört aylık lansman döneminin parçası olarak ayrıcalıklı erişime sahip olacak. Pearson English gSET, konuşma, dinleme, okuma ve yazma olmak üzere öğrenmenin dört boyutuna dayalı bir Küresel İngilizce Ölçeği skoru sağlayacak ve öğrencileri ölçmek için standart olarak tüm busuu kurslarına tamamen entegre edilecek.

Pearson English’in busuu ile ortaklığı, şirketin her yaştan ve yetenekten öğrenenler için ‘yaşam boyu öğretmen’ olma iddiasını yerine getirmek üzere aracılık yaptığı bir dizi temel girişimin sonuncusudur. Pearson English, Wall Street English, olağanüstü rekabetçi dil öğrenim pazarında liderlik pozisyonunu sağlamlaştırmak ve geliştirmek için GlobalEnglish ve ELT’nin içinde bulunduğu mevcut işletmelerini tek çatı altında toplamanın yanı sıra Voxy ve Grupo Multi ile anlaşmalara yatırım yapmaktadır.

http://www.bthaber.com/dil-de-artik-cevrimici-ogreniliyor/

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics