Eğitim 20 MART 2014 / 15:18

Eğitim bulutlara yükseldi

Türkiye’de de uygulanmaya başlayan ZTEd mobil eğitim çözümü, eğitim hizmetlerindeki zaman ve mekan kısıtlamalarını ortadan kaldırıyor; böylece yetersiz eğitim kaynaklarından ve bunların eşit olmayan dağılımından doğan sorunları en aza indiriyor.Eğitim sektörünün akıllı sınıflara yönelik gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan “ZTEd mobil eğitim çözümü” ile eğitim içeriği, metodolojisi ve bilgi araçları aynı çatı altında toplanıyor. Türkiye’nin de içinde bulunduğu 11 ülkede uygulanmaya başlanan çözümden, faydalı sosyal sonuçlara ulaşılması hedefleniyor. 

ZTEd ile birlikte bulut eğitim platformu, etkileşimli sınıf sistemleri, mikro video eğitim yazılımı üretmeye yönelik araç takımları ve mobil öğrenme uygulamaları bütünleşiyor. Öğrenme deneyimi tek bir noktadan sağlanması için “Özel Veri Bantlı Bulut Terminali” modelini temel alan ZTEd, herkesin istediği zaman herhangi bir terminal üzerinden her türlü öğretim materyaline erişimine olanak tanıyor.
Eşitlikçi ve kullanıcı dostu
ZTEd çözümünün çok sayıda avantajları bulunuyor. Öncelikle çözüm, birebir dijital öğrenim ile sorgulamaya dayalı öğrenimi destekleyerek, öğretmenler için daha iyi bir öğretim, öğrenciler içinse daha iyi bir öğrenim deneyimi sağlamayı hedefliyor. ZTEd çözümü, öğretim ve öğrenim davranışlarına yönelik “büyük veri” analizleri yaparak, kaynak ihtiyacı olan kullanıcılara eksiksiz bir biçimde aktarıyor. Bu sırada, eğitim yöneticilerine karar alma süreçlerinde yardımcı oluyor, öğrenciler ve öğretmenler için rehber niteliğinde bilgiler sağlıyor, sonuç temelli yönetimi mümkün kılıyor ve eğitim sürecindeki veli-eğitimci-öğrenci etkileşimlerinin yönlendirilmesine de önayak oluyor. Kaynakları bütünleştirerek ve bilgi akışını eniyileştirmek için çalışıyor.
Yeni çözümle ilgili açıklama yapan ZTE Başkan Yardımcısı Xu Ming, “Özel Veri Bantlı Bulut Terminali modelini temel alan mobil eğitim çözümü, eğitim hizmetlerindeki zaman ve mekan kısıtlamalarını da ortadan kaldırıyor” diyor. Böylece her yerde ve her zaman etkileşimli eğitimi destekleyen bu çözümün yetersiz eğitim kaynaklarından ve bunların eşit olmayan dağılımından doğan sorunları da en aza indirdiğini vurguluyor ve ekliyor: “Umuyoruz ki bu çözüm, geleneksel eğitim kısıtlamalarının ortadan kalkmasına ve zeka temelli eğitime doğru atılım yapılmasına önayak olacak. Böylece dünya çapında tüm eğitim kurumlarına ve kurumsal müşterilere daha çok yardımcı olacak.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics