Eğitim 19 ŞUBAT 2013 / 10:29

Eğitimde çevrimiçi model

Sayısal unsurların gündelik hayattaki gelişimi, yeni eğitim modellerinin de kendini göstermesini sağlıyor. Bunlardan biri olan Üniversite Plus'ta, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinin başarılı akademisyenleri çevrimiçi ortamda açtıkları derslerde, içeriğe göre kendi belirledikleri sürelerde öğrencilere çevrimiçi ders hizmeti sunuyor.

Programı farklı kılan en önemli özellik ise; akademisyenlerin bu dersler için hiçbir ücret talep etmemeleri ve öğrencilerin de eğitimlere ücretsiz olarak dahil olabilmeleri.

İlk etapta Mart ayında dört dersle başlayacak olan eğitimler, Mayıs ayında Sosyoloji, Psikoloji, Tarih, İngilizce, Fransızca, Bilgisayar Programlama gibi yaklaşık on dersin daha programa eklenmesiyle zenginleşecek. Bunun için www.universiteplus.com adresinden kayıt yaptırmak yeterli. Eğitim sürecini başarı ile tamamlayan öğrenciler sertifikaalma hakkına da sahip olabilecek.

Üniversite Plus'un Kurucusu Volkan Karabacak; Boğaziçi Üniversitesi'nin öğrenci değişim programları sayesinde eğitimine bir süre Amerika'da devam ettiğini, oradaki gelişmeleri inceledikten sonra bu modelin Türkiye'de hayata geçirilmesi gerektiğini düşündüğünü söyledi. “Projeyi geliştirmek için görüşmeler yapıyoruz” diyen Karabacak, bu sayede daha çok eğitimi daha çok öğrenciye ulaştırabileceklerini sözlerine ekledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN