Eğitim 19 ŞUBAT 2013 / 10:29

Eğitimde çevrimiçi model

Sayısal unsurların gündelik hayattaki gelişimi, yeni eğitim modellerinin de kendini göstermesini sağlıyor. Bunlardan biri olan Üniversite Plus'ta, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinin başarılı akademisyenleri çevrimiçi ortamda açtıkları derslerde, içeriğe göre kendi belirledikleri sürelerde öğrencilere çevrimiçi ders hizmeti sunuyor.

Programı farklı kılan en önemli özellik ise; akademisyenlerin bu dersler için hiçbir ücret talep etmemeleri ve öğrencilerin de eğitimlere ücretsiz olarak dahil olabilmeleri.

İlk etapta Mart ayında dört dersle başlayacak olan eğitimler, Mayıs ayında Sosyoloji, Psikoloji, Tarih, İngilizce, Fransızca, Bilgisayar Programlama gibi yaklaşık on dersin daha programa eklenmesiyle zenginleşecek. Bunun için www.universiteplus.com adresinden kayıt yaptırmak yeterli. Eğitim sürecini başarı ile tamamlayan öğrenciler sertifikaalma hakkına da sahip olabilecek.

Üniversite Plus'un Kurucusu Volkan Karabacak; Boğaziçi Üniversitesi'nin öğrenci değişim programları sayesinde eğitimine bir süre Amerika'da devam ettiğini, oradaki gelişmeleri inceledikten sonra bu modelin Türkiye'de hayata geçirilmesi gerektiğini düşündüğünü söyledi. “Projeyi geliştirmek için görüşmeler yapıyoruz” diyen Karabacak, bu sayede daha çok eğitimi daha çok öğrenciye ulaştırabileceklerini sözlerine ekledi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics