Eğitim 28 MART 2013 / 11:38

Engelli gençler sertifikalarını aldı

Engelli Dernekleri Federasyonu, Netcad ve Türkiye İş Kurumu işbirliğinde düzenlenen ‘Bilgisayar Destekli Harita Çizimi Eğitimi’ne katılan ve kursu başarıyla tamamlayan 30 engelli genç sertifikalarını törenle teslim aldı. 

Engelli Dernekleri Federasyonu tarafından, ‘Engelli Kazanır İnsanlık Kazanır’ isimli sertifika töreni, 24 Mart tarihinde, Batıkent Meydan AVM Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene eğitim alan engelli gençler ve aileleri, Estonya’dan gelen işitme engelli gençler, Türkiye İş Kurumu ve Netcad temsilcileri katıldı.

Tören kapsamında, Türkiye’de ilk kez düzenlenen  ‘Bilgisayar Destekli Harita Çizimi Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan 20’si işitme engelli ve 10’u bedensel engelli olmak üzere toplam 30 gencimize sertifikaları verildi. Sertifikalarını teslim alan gençlerin ve ailelerinin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

Engelli Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Abdurrahman Kurtaslan katkılarından ötürü Netcad firmasına teşekkür ederken, Netcad Basın ve Halkla İlişkiler Yöneticisi Ayberk Yurtsever de böylesine anlamlı bir projeye destek vermekten ötürü firma olarak duydukları memnuniyeti ve gururu dile getirdi. Tören sonunda Genel Başkan Kurtaslan tarafından, Netcad firmasına bir teşekkür plaketi takdim edildi.

Eğitimler 3 ay sürdü 

16 yaş üstünde ve en az yüzde 40 engeli bulunan gençlerin katıldığı toplam 95 gün süren harita eğitimi programı kapsamında; kursiyerlere temel harita bilgileri, trigonometrik fonksiyonlar, geometrik hesaplamalar, koordinat sistemleri, alan hesapları, harita çizimi, kroki oluşturma, elektronik tablolama, sunu hazırlama, CAD menüleri, hesap işlemleri, imar uygulaması ve proje oluşturma gibi konularda temel düzeyde eğitimler verildi.

‘Bilgisayar Destekli Harita Çizimi Eğitimi’nin yanı sıra tek kullanımlık terlik, tek kullanımlık tıbbi malzeme, doğal taşları işleme, dekoratif ahşap süsleme, aşçı çıraklığı alanlarında eğitim alan toplam 90 bedensel ve işitsel engelli gence de sertifikaları törenle verildi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics