Eğitim 23 AĞUSTOS 2013 / 15:16

Fatih'in teknoloji sağlayıcıları belli oldu

Fatih Projesi’nin 13 bin okulu kapsayan  500 milyon liralık ihalesi sonuçlandı.

Fatih Projesi yurt genelinde 15 milyon öğrencinin  eğitim kalitesini artırmayı hedefliyor. Öğrencilerin temel eğitim süreçlerinde ihtiyaç duyulan teknolojik donanımın sağlanmasını amaçlıyor.

Projenin ihaleleri farklı dönemlerde gerçekleştiriliyor. Daha önceki ihalelere katılan ve verdiği düşük teklifle dikkatleri çeken Datateknik, en son Ege ve İç Anadolu Bölgelerindeki okulların ihalelerini de aldı. Doğu Anadolu Bölgesi’nin teknolojik donanımlarını ise Sentim' in gerçekleştireceği netleşti.

Fatih Projesi kapsamında okul öncesi, ilk öğretim ve orta öğretim okulların yaklaşık 620 bin ilk ve orta öğretim ve okul öncesi dersliğe dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı ve internet altyapısı sağlanması planlanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN