Eğitim 13 AĞUSTOS 2013 / 14:38

ITIL’da yetkili nokta İnnova

BT hizmetleri alanındaki süreç yönetiminin uzmanlıklarından olan ITIL konusunda uluslararası akreditasyon sürecini tamamlayan İnnova, ITIL Foundation için yetkili eğitim ve sınav merkezi oldu. Peoplecert’in akreditasyonunu alan İnnova, bu sayede Türkiye’de ITIL Foundation eğitimi ve sertifikası verme yetkinliğine sahip oldu. Information Technologies Infrastructure Library (Bilgi Teknolojileri Altyapı Kütüphanesi) kelimelerinin baş harflerinden oluşan ITIL, bir ‘BT servisleri yönetim’ metodu. Uluslararası geçerliliği olan bir ITIL sertifikası verebilmek için de, sınavı yapan kurumun Uluslararası bir sertifikasyon organizasyonu tarafından akredite edilmesi gerekiyor.

İnnova Teknoloji Çözümleri Grup Yöneticisi Ersel Karşal da, “İnnova sadece eğitim veren bir kurum olmanın ötesinde, kendisi de uzun yıllardır ITIL metodolojisini uygulayan bir BT şirketi olarak bu alanda uygulamalı bir uzmanlık avantajına sahip” dedi.

 

 
ETİKETLER : İnnova

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN