Eğitim 20 ŞUBAT 2013 / 12:04

İTÜ’de yeni otomasyon laboratuvarının açılışı yapıldı

19 Şubat’ta İstanbul Teknik Üniversitesi’nde endüstriyel otomasyon ve hareket kontrolü laboratuvarı açan Rockwell Automation, geleceğin mühendislerine otomasyon sistemlerinin nasıl uygulandığının öğretilmesine katkıda bulunacak.


İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın yaptığı karşılama konuşması ile başlayan ve ardından Rockwell Automation Orta Doğu Middle East Bölge Direktörü Neil Enright ve Global İş Geliştirme Müdürü Joe Kann’ın yaptığı konuşmalarla devam eden program, açılış töreni ve laboratuvar turu ile devam etti.


Türkiye’de 1993 yılında kurulan ABD merkezli Rockwell Automation’ın merkezi yönetiminin, şirketin Türkiye organizasyonu’nun son yıllardaki büyümesine büyük önem gösterdiği açıklandı. Türkiye’deki yatırımlarını arttırdıklarını belirten Rockwell Automation Türkiye Genel Müdürü Cenk Ceylan konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:  “Gerçekleştirdiğimiz büyüme performansı ile Rockwell Automation Türkiye olarak dünya merkezinin ilgi odağı haline geldik. Geliştirdiğimiz otomasyon sistemleri Türkiye’de farklı sistemler ve farklı markalar ile entegre olarak çalışabilme özelliğine sahip. Bu sayede çalıştığımız müşterilerimize hem maliyet avantajı sağlıyoruz hem de istenilen her ihtiyaca yönelik hizmetler sunabiliyoruz. Türkiye’de ilk olarak global markalara hizmet vererek çalışmalarımıza başladık. 2008 yılından beri ise Türkiye’nin önemli markalarına hizmet vermekteyiz. Tüm bu çalışmalarımız ile merkezimiz ABD tarafından onaylanan bir laboratuvar bağışının İTÜ’ye yapılması konusunda da onay aldık.”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN