Eğitim 19 ŞUBAT 2013 / 11:25

Java alanında eğitim ve iş olanağı

OBSS ve Oracle, Java alanındaki bilgi ve birikimini “OBSS&Oracle Java Yaz Okulu” ile genç bilgisayar mühendisi adaylarına aktarıyor. Hedef; mezun olmadan önce gerçek, profesyonel ve kapsamlı deneyimler kazandırmak. Sınırlı sayıda kontenjanı bulunan “OBSS&Oracle Java Yaz Okulu”, 1 Temmuz ve 23 Ağustos tarihleri arasında İstanbul ve Ankara’da düzenlenecek.

Gençlerin bilişim sektörü ile arasındaki etkileşimi arttırmayı hedefleyen yaz okulu, bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek vermeyi amaçlıyor. Oracle, Java Yaz Okulu’nda en başarılı olan öğrenciye iPad hediye edecek.

OBSS Genel Müdürü Zafer Şen, “Oracle işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Java Yaz Okulu ile öğrencilerin geliştirici olarak kariyerlerinde yeni bir pencere açmak, piyasada neye ihtiyaç olduğunu göstermek istiyoruz. Bankaların, GSM operatörlerinin kullandığı Java altyapılarında, geliştirme yapmalarını sağlıyoruz. Teorik ve laboratuar çalışmalarını içeren bir eğitim düzenliyoruz. Öğrenciler için çok verimli bir süreç yaşanıyor. Ortaya çıkan işlerin başarısı, hedefimize ulaştığımızı gösteriyor” dedi.

Java Yaz Okulu’na katılım ücretsiz

Yoğun bir eğitim programı sunan “Java Yaz Okulu” dersleri, günümüz kurumsal projelerinin altyapısını oluşturan Temel Java (Java SE) ile kurumsal Java’nın (Java EE) internet bileşenlerini kapsıyor. Toplam 2 seviyeden oluşan eğitimlerin ve her bir seviyesi 80 saat sürüyor. Yaz Okulu’na, Bilgisayar Mühendisliği yeni mezun ya da son sınıf öğrencileri ücretsiz olarak katılabiliyor. Başvurular 15 Nisan 2013 tarihine kadar online olarak www.obss.com.tr/yazokulu adresinden yapılıyor.

1.Seviye Java Eğitimi

İstanbul: 01 Temmuz 2013 ( 2 hafta, 80 saat)

Ankara: 15 Temmuz 2013 ( 2 hafta, 80 saat)

2.Seviye Java Eğitimi

İstanbul: 12 Ağustos 2013 ( 2 hafta, 80 saat)
ETİKETLER : Java OBSS Oracle

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN