Eğitim 20 AĞUSTOS 2013 / 11:33

Kariyerde uçtan uca eğitim

TTNET tarafından yapılan “netgelecek” Kariyer Programı’na başvuran 14 bin genç arasından seçilen 6 kişi, zorlu aşamaları başarıyla geçerek MT (Management Trainee) kariyerine ilk adımlarını attı. Oryantasyon kampının ardından TTNET’te yaptıkları çalışmalar 6 ay boyunca değerlendirilerek performansları başarılı bulunan MT’ler, eğitim kurumlarında sertifika programlarına gönderilecek ve Türk Telekom Grup şirketlerinin yurtdışı ofislerinde kısa süreli çalışma fırsatına sahip olacak.

9 bin 536 MT adayının başvurduğu programda, stajyer alımları ile birlikte toplam başvuru sayısı 14 bin kişiye ulaştı. Öncelikle CV’lerin incelendiği ve 666 gencin yetenek testine alındığı süreçte İngilizce yeterlilik testi, grup mülakatı, vaka çalışmaları, yetkinlik bazlı mülakatlar yapıldı. Bu kişilerin arasından 4 MT seçildi. Şirket içerisinden programa katılan 20 kişi de aynı aşamalardan geçti ve bu gruptan da 2 kişi seçildi. Tüm aşamaları başarıyla geçen 6 MT’nin yanı sıra, 50 stajyere de yaz ayları boyunca TTNET’te staj yapma hakkı tanındı.

Kariyer programı kapsamında seçilen 6 MT, Saklıköy’de düzenlenen oryantasyon ve kaynaşma kampına alındı. Programda, TTNET hakkında bilgi edinen ve çalışma prensiplerini öğrenen MT’ler, bayi ve ofis ziyaretleriyle müşteri ilişkilerinin nasıl yürütüldüğünü, ürün ve hizmetlerin nasıl konumlandığını ve ofisteki çalışma ortamını da gözlemledi. ‘Gülümseyen Müşterim’ eğitimlerine katılarak, müşteri odaklı bakış açısını öğrenen MT’ler, iki haftalık eğitimin ardından işe başladı. Bu sürecin sonunda performansları ile fark yaratarak başarılı olan yönetici adayları, yurtdışı sertifika programlarına katılmaya ve yurtdışı iş deneyimi edinmeye hak kazanacak.
ETİKETLER : TTNet

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics