Eğitim 21 AĞUSTOS 2013 / 12:21

KOZA'dan 660 öğrenciye destek

Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da okuyan üniversite öğrencilerini, iş hayatıyla tanıştırmak, kariyerlerini yönlendirmelerine yardımcı olmak ve vizyon kazanmaları amacıyla hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi KOZA, 5. dönemini başarıyla geride bıraktı.

Bugüne kadar Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da 33 ilden toplam 660 üniversite öğrencisine YASED kurumsal üyesi uluslararası şirketlerde staj yapma hakkı sağlandı.

Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED), Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki geleceğin liderlerine ışık tutmak ve gençlere girişimcilik vizyonu kazandırmak için 2009 yılında hayata geçirdiği KOZA Projesi, beşinci yılını geride bıraktı.

YASED tarafından 2009’da GAP bölgesinde başlatılan, ardından Türkiye’nin en az gelişmiş 5. ve 6. bölgelerindeki 33 ili de kapsayacak şekilde genişletilen KOZA Projesi ile bugüne kadar 33 ilden 660 üniversite öğrencisi, YASED’in  kurumsal üyesi olan ve Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası şirketlerde staj yaparak uluslararası bilgi ve birikimlerden faydalanma imkânına sahip oldu. Bu yıl 160 öğrenciye staj ve eğitim hakkı sağlayan KOZA’ya, YASED’in kurumsal üyesi olan 67 uluslararası firma gönüllü destek verdi.

YASED Başkanı Serpil Timuray, “Dünyanın ilk 10 ekonomi arasına girmeyi hedefleyen Türkiye’nin, küresel uluslararası doğrudan yatırımlardan (UDY) aldığı pay itibariyle de ilk 10’da yer alma potansiyeline olan inancımızla, YASED’in yeni dönem Stratejik Programı’ını bu potansiyele destek olmak üzere oluşturduk. Nitelikli beşeri sermayenin ülkemizin küresel rekabetçiliği ve ekonomik gelişimindeki önemli rolü itibariyle, YASED’in 5 öncelikli stratejisinden birini ‘Küresel yetkinliklere sahip, nitelikli işgücünün yetiştirilmesi için stratejik öneriler üretmek’ olarak belirledik” dedi. Timuray, “YASED’in 5 yıldır yürütmekte olduğu sosyal sorumluluk projesi olan KOZA Projesiyle temel hedefimiz Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki öğrencilerimizin, YASED’in kurumsal üyesi olan ve Türkiye’de  faaliyet gösteren uluslararası şirketlerde staj yapmalarını sağlayarak, daha donanımlı ve küresel yetkinliklere sahip bireyler olmalarına destek olmaktır. Bu bölgelerdeki gençlere iş hayatına hazırlanmada fırsat eşitliği sağlamayı hedefleyen projemizin 5. yılı sonunda 660 öğrencimizin kurumsal vizyon kazanmalarına ve bu vizyonu kendi bölgelerine de taşımalarına öncülük etmekten mutluluk duyuyoruz. Bugün sertifikalarını alan gençlerimizi kutluyor, iş hayatlarında başarılar diliyoruz. KOZA’ya gönüllü olarak destek vererek uluslararası tecrübeleri ve birikimlerini gençlerimize sunan üye şirketlerimize teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN