Eğitim 01 ŞUBAT 2013 / 14:43

Mühendislerin sertifika heyecanıÜlke genelinde gerçekleştirilen Netcad Kampüs mühendislik yazılımları eğitimleri kapsamında; kamu, yerel yönetimler, özel sektör ve üniversitelerden 81 ilde toplam 6.133 mühendis, teknik personel, akademisyen ve öğrenci sertifikalarını aldı.

Kamu kurumları, belediyeler, özel sektör, meslek odaları ve üniversitelerde verilen ‘Netcad Kampüs Eğitim Programları’ kapsamında, 2012 yılında toplam 6.133 kişiye daha sertifika verildi. Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilen eğitimler kapsamında; 3282  üniversite öğrencisi ve akademisyen, 1163 kamu çalışanı, 1171 özel sektör çalışanı ve 517 meslek odası üyesi sertifika aldı.

Netcad Teknik Hizmetler ve Eğitim Müdürü Tunç Emre Toptaş, “Netcad, eğitim konusuna verdiği önem ve eğitime yaptığı yatırımlarla  ‘e-dönüşüm Türkiye’ projesi için, her sektördeki kurum ve kuruluşlarımızın en önemli gereksinimi olan eğitimli, bilişim teknolojilerini bilen ve kullanan ‘insan’ kaynağını yetiştirmeye devam ediyor” dedi.

1989 yılından bugüne Mühendislik ve Coğrafi Bilgi Sistemleri konularında yazılım çözümleri üreten Netcad, bir yandan da ülke genelinde gerçekleştirdiği uluslararası standartlardaki eğitim hizmetleri ile mühendislerin ve mühendis adaylarının mesleki bilgi birikimine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Türkiye’nin  üst düzey mühendislik çözümleri ve bilişim teknolojileri eğitim merkezlerinden biri olan Netcad Kampüs, sertifikalı eğitim programları ile Türkiye ölçeğinde 82 üniversitenin 462 bölümünde ‘Coğrafi Bilgi Sistemleri, Uzaktan Algılama ve Mühendislik Çözümleri’ konularında üniversite eğitimlerinin bir parçası ve destekleyicisi konumunda.

Netcad Kampüs kapsamında uygulanan her eğitim programı ile baştan sona uygulamalı ve teorik yapıda proje süreçlerinin gerçekleştirilmesi, proje süreçleri içerisinde kompleks ilişkilerin kurulması ve çözümlerin üretilmesi öğretilirken, eğitim sürecindeki kazanımlarını iş süreçlerine bütünleşebilen sertifikalı uzmanlar yetiştiriliyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics