Eğitim 23 HAZİRAN 2014 / 08:27

OBSS uzmanlığını gençlere aktarıyor

Genç bilgisayar mühendisi adaylarına kariyer yolunda yeni bir pencere açmayı hedefleyen OBSS, Java konusundaki uzmanlığını ve deneyimini öğrencilere aktarmak amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak yerleşkesindeki bilgisayar mühendisliği öğrencilerine yönelik ücretsiz bir Java kursu düzenledi.
Genç bilgisayar mühendisleriyle yaptığı çalışmalara büyük önem veren OBSS’nin gerçekleştirdiği ve OBSS Proje ve Yazılım Geliştirme Grubu Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Tok’un eğitmen olarak görev yaptığı bu kurs, geçtiğimiz haftalarda yapıldı.
10 haftalık programa 20 bilgisayar mühendisliği öğrencisi kabul edildi. Tümü 4. sınıfta okuyan öğrenciler, kurs boyunca Java web uygulama anatomisi, servlet, JSP, filter, session, listener, JSF ve MVC konularında eğitim aldılar.
Öğrenciler bu eğitim sayesinde Java konusundaki teorik bilgilerini artırıp, pratik bilgilerini geliştirirken; meslekleriyle ve sektörle ilgili sorularını ilk ağızdan, en doğru kişiye sorma fırsatına erişiyorlar. Eğitim sonunda yapılan değerlendirme sınavında başarılı olan öğrencilere birer başarı belgesi veriliyor.
Eğitimi değerlendiren öğrenciler; bu kursun kendilerine çok şey kattığına inandıklarını belirterek, bu eğitim sayesinde Java ile uygulama geliştirme konusunda geliştiklerini ve tecrübe kazandıklarını söylediler ve OBSS’ye teşekkür ettiler. Bilgisayar mühendisliği öğrencilerini ITalent Roadshow, Java Summer School, yaz staj programları gibi eğitim ve etkinliklerle destekleyerek onların gelişimlerine katkıda bulunan OBSS, bu programların sonunda başarılı olan öğrencileri ekibine kazandırmayı hedefliyor.
ETİKETLER : Sayı:977

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics