Eğitim 03 EKİM 2013 / 10:00

ODTÜ-Halıcı Yazılımevi Kuluçka Merkezi girişimcilere kapılarını açıyor

Üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde bilgi teknolojileri ve yazılım alanında özgün projeler geliştirmek üzere ODTÜ Teknokent – Halıcı Bilgi İşlem işbirliği ile Türkiye’nin ilk teknopark yatırımı olan ODTÜ-Halıcı Yazılımevi’nde yeni bir oluşuma imza atılıyor.

Yeni fikirler katma değer yaratan ürünlere dönüşecek
Yazılım alanında yaratıcılığı ve girişimciliği desteklemek amacıyla bu yılın sonbaharında faaliyete geçecek olan ODTÜ-Halıcı Yazılımevi Kuluçka Merkezi, teknoloji tabanlı inovatif iş fikirlerinin işe dönüşme sürecinde genç girişimcilere olanaklar sağlayacak.

İlk başvuru dönemi başladı!

Eğitim, danışmanlık ve mentorluk hizmeti, mali ve hukuki konularda yönlendirmeler, tanıtım ve pazarlama destekleri ve ofis altyapısı sağlayan ODTÜ-Halıcı Kuluçka Merkezi’ne başvurular her yıl üç dönemde yapılacak. 16 Eylül’de başlayan ilk başvuru dönemi için son tarih 1 Kasım 2013. ODTÜ-Halıcı Kuluçka Merkezi’ne kabul edilen girişimciler 1 yıl boyunca tüm bu olanak ve hizmetlerden ücretsiz yararlanacak.

Kimler başvurabilecek?

ODTÜ yerleşkesinin içinde ODTÜ Teknokent’in merkezinde çeşitli servis ve dolaşım alanları ile birlikte toplam 4890 m² alana yayılan ve Türkiye’nin ilk teknopark yatırımı olan ODTÜ-HALICI Yazılımevi’nde yer alan Kuluçka Merkezi’ne şirketler, ekip ya da bireyler başvuruda bulunabilecek. Söz konusu girişimcilerin yeniliklere açık ve işbirliğine uygun olması yanında, teknoloji tabanlı iş fikrine/fikirlerine sahip olması ve 3 yıldan eski bir şirket olmaması gerekiyor.

Bilgi ve başvuru için: http://odtuteknokent.kulucka.halici.com.tr
Facebook: https://www.facebook.com/ODTUHaliciKulucka
Telefon: 0 312 210 00 20
Eposta: iletisim@halici.com.tr
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN