Eğitim 18 MART 2013 / 15:17

Öğrenci işlerinde dışkaynak kullanımı

Turkcell Global Bilgi Anadolu Üniversitesi ile yaptığı işbirliği sonucunda Açıköğretim Fakültesi’nde eğitim gören toplam 1 milyon 350 bin öğrencinin çağrılarını karşılayacak. “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi” ile ayrıca Türkiye’de ilk kez bir üniversite, öğrenci işleri için dış kaynak çağrı merkezi kullanmış olacak.

Anadolu Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülen proje çerçevesinde, toplam 1 milyon 350 bin açıköğretim öğrencisi, açıköğretim sistemi ile ilgili Turkcell Global Bilgi’nin “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi’nden” hizmet alacak. Öğrenciler, merkeze Türkiye’nin dört bir yanından 444 10 26 numaralı telefon üzerinden ulaşabilecek.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi’de, 5’i erkek, 33’ü kadın toplam 38 çalışan bulunuyor. Çağrı merkezi çalışanlarının yüzde 37’si lisans, yüzde 37’si önlisans, yüzde 26’sı ise lise mezunlarından oluşuyor. Günlük ortalama 4 bin 300 çağrıyı karşılayan, aylık ortalama 255 bin dakikalık üretim gerçekleştiren merkezde; öğrencilere açıköğretim sistemi ile ilgili; kayıt, kayıt yenileme, dikey-yatay geçiş, kimlik kartı işlemleri, sınav işlemleri, büroda yapılabilecek işlemler hakkında bilgi, internet tabanlı uygulama için destek ve kullanıcı şifre tanımlama işlemleri ile ilgili her türlü hizmet ve bilgi veriliyor.

Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan, Anadolu Üniversitesi’nin, öğrencilerine daha hızlı ve etkin çözümler sunmak adına gerçekleştirdiği işbirliğinin önemine işaret ederek, “Bu, Türkiye’de bir üniversitenin ilk kez dış kaynak çağrı merkezi kullanması açısından önemli bir proje” dedi. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın da, Açıköğretim Sistemi’nin 30 yıllık büyük bir bilgi birikimi ve deneyime sahip olduğunu ve bu deneyimin güçlü bir organizasyon yapısı içerisinde gerçekleştirildiğini belirterek, “İletişim ağımızı bürolar, etkileşim merkezi, internet ve mobil iletişim gibi araçlarımızla bir bütün olarak görüyoruz” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics