Eğitim 15 AĞUSTOS 2013 / 13:17

Samsung Akademi, Ankara’da

Samsung Electronics, tüm dünyada gençlerin eğitimine destek olmak için yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi “Samsung Akademi”lerin sayısını Türkiye’de arttırıyor. “Samsung Akademi” programı kapsamında, Ekim 2012’de Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle İstanbul’da başlatılan ilk uygulamanın ardından; Ankara’da ikincisinin hayata geçirilmesi amacıyla bir imza töreni düzenlendi.

Ankara Valiliği’nde düzenlenen törende; Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, Ankara Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Vahdettin Alim, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zeki Eryücel, Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung ve Samsung Electronics Türkiye Pazarlama Direktörü Can Emci hazır bulundu.

Samsung Akademi çalışmaları kapsamında; öğrenciler Yenimahalle Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde kurulan yeni laboratuvarda uygulamalı teknik eğitim alacak. Dört farklı ürün grubunu kapsayan ve güncel teknolojilerle uyumlu, teknik ekipmanlarla donatılmış laboratuvarda bir sene boyunca verilecek eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı ve Samsung onaylı sertifika alacak.

Samsung Electronics, Samsung Akademi projesini, teknik meslek lisesi öğrencilerine yönelik geliştirdi. Eğitim programı kapsamında; ürün teknik özellikleri ve onarımı, müşteri ile iletişim ilkeleri, Samsung servis altyapısı ve hizmet standartları ile ilgili eğitimler verilecek. İki dönem sürecek şekilde planlanan eğitim, bir öğretim yılı boyunca devam ediyor. Ankara’daki ilk yılında 200 öğrenciye ulaşmayı hedefleyen projede eğitimler haftada 2 gün, 3’er saat sürecek. Eğitimler okul öğrenim saatleri dışında 17.00 – 20.00 saatleri arasında düzenlenecek.

Program kapsamında öğrenciler, gerek ürünlerin teknik özelliklerini, gerekse de tamir ve teknik destek konusunu kapsayan uygulamalı eğitimleri, her alanın profesyoneli, uzman eğitmenlerden alacaklar. Programı başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan öğrenciler, okuldan mezun olmadan önce teorik eğitimi pratik eğitim ile pekiştirerek iş hayatı için önemli bir hazırlık evresi geçirmiş olacaklar.
ETİKETLER : Samsung