Eğitim 05 ŞUBAT 2013 / 11:14

Sebit’ten tablet model sınıfı uygulamaları

Türkiye Özel Okullar Birliği Geleneksel Sempozyumlarının on ikincisi “Yeni Eğitim Sistemi ve Dijital Eğitimde Öğretmenin Yeri ve Önemi” temasıyla 7-8-9 Şubat 2013 tarihlerinde bu yıl Antalya’da gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin çevrimiçi eğitim hizmeti Vitamin’in yaratıcısı Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ ise sınıf içi tablet uygulamalarından örnekler vermek üzere eğitimcileri, sempozyumda düzenleyeceği Tablet Model Sınıfı’na davet ediyor.

Ülkemizde, eğitim alanında teknolojiden en üst düzeyde yararlanmak için dev projelerin gündemde olduğu bir dönemde düzenlenen sempozyum; konferanslar, eş zamanlı sunumlar ve paneller olmak üzere üç farklı oturumda ve farklı konu başlıklarıyla eğitim camiasına değerli katkılarda bulunacak.

Türkiye’den ve dünyadan uluslararası bilim insanları ve uzmanların katılacağı, milli eğitimimize ve özel okullara katkıda bulunacak bir ortam yaratmanın amaçlandığı sempozyumda, sayısal çağda etkili öğretmenin yol haritasından bilgi çağı insanına, modüler öğrenmeden 21. yüzyılda öğretmenliğe kadar pek çok konu masaya yatırılacak.

Tablet Model Sınıfı

Sempozyum kapsamında, Türkiye’nin çevrimiçi eğitim hizmeti Vitamin’in yaratıcısı ve bir Türk Telekom grup şirketi olan Sebit tarafından düzenlenen Tablet Model Sınıfı’nda da ders uygulamaları gerçekleştirilecek. Eğitim uzmanları tarafından tablet ve etkileşimli tahtanın sınıf içi öğretim etkinliklerinde kullanımına yönelik eğitsel uygulamalar paylaşılacak.

Sınıf ortamında, bir moderatör liderliğinde, farklı branşlarda yürütülecek dersler, katılımcılarla etkileşim halinde gerçekleştirilecek. Ayrıca, tablet özelliklerinin, tablet ve etkileşimli tahta kullanımının ve ders sürecindeki uygulamaların deneyimlenmesi sağlanacak.

Sempozyuma katılamayanlar için Vitamin Öğretmen’den canlı yayın

Mesleki gelişim ve paylaşım portalı Vitamin Öğretmen, sempozyumu www.VitaminOgretmen.com/canli adresinden canlı yayınlayacak. Tüm sunumların, aynı anda ilerleyen farklı oturumların ve farklı günlerdeki oturumların video kayıtlarına ise sempozyum sonrası yine Vitamin Öğretmen’den ulaşılabilecek.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics