Eğitim 25 HAZİRAN 2013 / 16:13

SolidWorks Eğitim Sürümü 2013-2014 piyasada

Öğrencileri gerçek dünyaya hazırlamayı amaçlayan yeni bir 3D Tasarımlı Uygulama ve Ders Programı olan SolidWorks Eğitim Sürümü 2013-2014 piyasaya sürüldü.

Dassault Systèmes, SolidWorks Eğitim Sürümü 2013-2014'ü piyasaya sunduğunu açıkladı. Bu yeni sürüm, karmaşık tasarım görevlerini basitleştirmek, öğrencilerin modelleri daha kolay ve hızlı oluşturmalarını sağlamak ve kullanıcılar arası işbirliğini yaygınlaştırmak için bağlanabilirliği genişletmek üzere yeni işlevler içeriyor.

Okullara ücretsiz linans

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) ders programını geliştirmek için eğitimcilere ek destek vermek üzere öğretim kılavuzları ve dersleri de bulunan bu yeni sürümle, ek olarak yetkili okullara öğrencileri tarafından kullanılmak üzere ücretsiz lisanslar da veriliyor. SolidWorks eğitim üyeliği olan okullar aynı zamanda öğrencilerinin katıldığı Certified SolidWorks Associate (CSWA) sınavını da kendileri tatbik edebiliyor. Geçtiğimiz yıl 6 bin 400 öğrenciye sertifika sağlayan program geleceğin tasarım liderlerini yetiştirmek için okullara ücretsiz lisans sağlıyor. Dünya çapında ise 25 binin  üzerinde okul, SolidWorks’ün eğitim sürümünü kullanıyor.

Öğrencilere My.SolidWorks erişimi

Dassault Systèmes, tasarım projelerinin başarılı bir şekilde hayata geçirildiğinden emin olmak için çok çeşitli destek araçları sunuyor. Öğrenciler, profesyonel becerilerini artırmalarına ve SolidWorks Topluluğu'nun fikir ve uzmanlıklarından yararlanmalarına yardımcı olacak My.SolidWorks'e de artık erişebiliyorlar.
Dassault Systèmes'in 3DEXPERIENCE platformu tarafından desteklenen yeni eğitim sürümü şu güncellemeleri içeriyor:

  •  SolidWorks Plastics -- öğrencilere plastik parça ve enjeksiyon kalıp tasarımının erken aşamalarında tasarım hatalarını fark etme ve düzeltme imkanını sunan bilgi birikimini verir.

  • SolidWorks Simulation Premium -- gerçek yaşam koşullarına uygun tasarım yapma imkanı verir.

  • SolidWorks Flow Simulation -- öğrencilerin akışkan akışını görselleştirmelerini ve analiz sonuçlarını çoklu tasarım yapıları arasında karşılaştırmalarını olanaklı kılarak akış tasarımındaki karmaşıklığı ortadan kaldırır.

  • SolidWorks Sustainability -- bir tasarım kararının finansal ve çevresel etkisini geliştirme sürecinde değerlendirir.

  •  SolidWorks Electrical - Mühendislik, robotbilim ve diğer disiplin dallarında olan öğrencilerin 2D sistem şemaları ile başlayıp 3D rotalama ve kablolama sayesinde ara bağlantı elemanları ile biten elektrik projeleri oluşturmalarını sağlıyor.Eğitim pazarı için de şu an ulaşılabilir durumda SolidWorks Electrical, SolidWorks Eğitim Sürümü’nden ayrı şekilde satılıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics