Eğitim 24 TEMMUZ 2013 / 10:47

Stajlar Uyumsoft Akademi’de yapıldı

Azerbaycan Kafkas Üniversitesi’nden endüstri mühendisliği bölümü öğrencileri ve Kazakistan Süleyman Demirel Üniversitesi’nden işletme bölümü öğrencileri, 2013 yaz okulu stajlarını, 24 Haziran ile 19 Temmuz tarihleri arasında, Uyumsoft Akademi’de yaptı.

Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ’nin, bu yıl, Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında 5’inci kez hayata geçirdiği Uyumsoft Akademi Yaz Okulu stajına, Azerbaycan ve Kazakistan’dan mühendislik ve işletme bölümü öğrencileri katıldı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin laboratuvar sınıfında gerçekleşen staj programında; hem teorik, hem uygulamalı bir eğitim verildi. Yaz okulu stajını başarıyla tamamlayan öğrencilere, 19 Temmuz Cuma günü, Uyumsoft Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Şahin ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Oğurlu’nun katılımıyla ‘Uyumsoft Yaz Okulu Başarı Sertifikası’ verildi.

Azeri ve Kazak öğrenciler ile eğitmenleri Yağız Yahnici; Uyumsoft Yaz Okulu Stajı kapsamında, Adell ve Viko firmalarına birer program düzenledi. Üretim hatlarını gezen, iş akışını gözlemleyen öğrenciler, Uyumsoft’un kurumsal iş sistemlerini işletmeye nasıl adapte ettiği konusunda bilgi edindi.

Farklı ülkelerde çalışmalar sürecek

Uyumsoft, kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 2005 yılından itibaren, Türkiye’den ve yurtdışından ilgili mühendislik bölümü öğrencilerine, ‘Kurumsal İş Sistemleri ve ERP eğitimleri’ veriyor. 8 yılda, bine yakın gence eğitim semineri veren Uyumsoft, aynı zamanda gençlerin, hizmet verdiği özel sektör müşterilerinde istihdam edilmesini de olanak sağlayarak, onları iş dünyasına kazandırıyor. Uyumsoft Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Şahin de konuyla ilgili şunları söyledi:

“Uyumsoft olarak, ülkemizin yanı sıra 10’a yakın ülkede başarılı projelere imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiğimiz ‘Uyumsoft Akademi’nin, sektörümüze kazandırdığı gençlerimizi, yurtiçi ve yurtdışında iş dünyasında görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Türki Cumhuriyetler ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere, çeşitli ülkelerden bilişim sektörüne, kalifiye insan kaynağı yetiştirmeye devam edeceğiz.”

 

 
ETİKETLER : Uyumsoft

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics