Eğitim 17 TEMMUZ 2014 / 12:32

Turkcell’den yaratıcı staj süreci

Turkcell’in yetenekli gençleri şirkete kazandırmak için hayata geçirdiği staj programı “Turkcell PAF” (Profesyonelliğe Adım Formasyonu) yaratıcı ve eğlenceli bir başvuru sürecine imza attı. 11 bin kişinin başvurduğu süreçte 5bin 500 genç, Y kuşağına özel olarak tasarlanan genel yetenek testi ile entegre “PAF Uçuşu” çevrimiçi oyununu oynadı. Oyunu başarıyla tamamlayanlar video soru ve mülakat aşamalarına katıldılar. Turkcell PAF işe alım sürecini başarıyla tamamlayan 250 genç Turkcell’de staja başladı.

Turkcell’in “Profesyonelliğe Adım Formasyonu” adı altında yürüttüğü staj programı “Turkcell PAF” bu yıl başvuruları, yaratıcı bir kampanya ile kabul etti. Y kuşağının istekleri ve yaşam tarzları değerlendirilerek tasarlanan 360 derecelik kampanya, gençlere eğlenceli ve etkileşimli bir işe alım sürecini deneyimlemelerini sağladı.

Turkcell PAF’a 11 bin başvuru

Kampanya ilk olarak Türkiye genelinde 17 üniversitede QR kodlu posterlerle duyurulurken, Instagram, LinkedIn, Twitter ve Facebook gibi kanallar da etkin bir biçimde kullanıldı. Duyurulardaki QR kodu okutan öğrenciler otomatik olarak oluşturulan mikro siteye yönlendirilip başvurularını yaptı. Sosyal medyada hızla yayılan kampanya çok kısa bir süre içinde 1,3 milyon kişiye ulaştı.

11 bin kişinin başvurduğu Turkcell PAF programının ilk ayağını, genel yetenek testi ile entegre tasarlanan eğlenceli bir oyun oluşturdu. 8bin 200 kişinin oyuna davet edildiği süreçte 5bin 500 genç oyunu oynadı. Bu yaratıcı ve farklı işe alım süreci gençlere keyifli vakit geçirme imkanı sunarken Turkcell İnsan Kaynakları için de operasyonel açıdan daha verimli bir seçme süreci yarattı. Bundan sonraki süreçte oyunu başarıyla sonuçlandıran 1000 genç, yaratıcı bir teknoloji ürünü ile ilgili kendilerine yöneltilen soruyu 3 dakikalık video kayıtlar oluşturarak cevapladı. Daha sonra seçilen 500 adayla mülakatlar gerçekleştirilerek Turkcell’de staj yapacak 250 genç belirlendi. Turkcell PAF stajyerleri, Turkcell ve staj programı hakkında detaylı bilgiler, üst düzey yöneticilerin kariyer hikayeleri ve sosyal sorumluluk takım aktivitesini içeren oryantasyon (yönlendirme) programına katılarak kariyerlerine ilk adımlarını attı. Turkcell PAF staj programına başladı.

Y Kuşağına özel tasarlandı

Turkcell Grup İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Banu İşçi Sezen bu yaratıcı başvuru sürecini değerlendirdi. “ “Profesyonelliğe Adım Formasyonu” adı altında yürüttüğümüz “Turkcell PAF” programımızla her yıl yaklaşık 250 gencimize Turkcell Grup çatısı altında staj yapma imkanı sunuyoruz. Bu sene global iş gücüne hızla dahil olmaya başlayan yaratıcı ve yenilikçi Y kuşağına özel bir işe alım süreci tasarlayarak adayların bu kuşağa özgü yeteneklerini ortaya koyabilecekleri, keyif alarak dahil olabilecekleri aynı zamanda kendilerini geliştirebilecekleri yaratıcı ve eğlenceli işe alım aşamalarını hayata geçirmek istedik. Gördüğümüz yoğun ilgiden ve gençlerden aldığımız, programın yaratıcılık, eğlenceli olduğunu paylaşan olumlu geri bildirimlerden ötürü çok mutluyuz” dedi.

Başarılı stajyerler tam zamanlıya geçecek

Aşamaları başarıyla geçen stajyer adayları bu sene Temmuz-Ağustos ve Ağustos-Eylül olmak üzere 2 farklı dönemde Turkcell’de staj yapacak. Stajları süresince yaratıcı projelerde görev alacak, Turkcell PAFMentorluk Programına katılacak ve Turkcell Akademi tarafından tasarlanan gelişim programı ile desteklenecek stajyerlerden başarılı olanlara yarı ve tam zamanları iş imkanları da sunuluyor.
ETİKETLER : paf staj Turkcell

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics