Eğitim 22 AĞUSTOS 2013 / 16:16

Türkiye'de Siber Güvenlik Eğitimi

Comodo, Eylül ayından itibaren üniversite öğrencilerine ücretsiz siber güvenlik eğitimi verecek.

Farklı üniversitelerle temasa geçen Comodo, siber güvenlik ve hacking konularında talep eden üniversite öğrencilerine ücretsiz eğitim verecek. Eylül ayından itibaren çeşitli üniversitelerde ücretsiz olarak verilecek siber güvenlik ve hacking eğitimleri sonunda öğrenciler bilgi güvenliğinin temelleri ve siber saldırılar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olacak.

Comodo’dan eğitim desteği

Comodo Dragon Labs Müdürü Alper Başaran, planladıkları eğitimin amacının, deneyim ve desteklerini paylaşarak, kurumsal ağ zafiyetlerinin farkında olacak, gerekli güvenlik önlemlerini alabilecek, olası siber saldırılara önsezili yaklaşacak bireylerin yetişmesine yardımcı olmak olduğunu ifade etti.

Türkiye siber güvenlik üssü

İnternet güvenliği alanında Çin, Ukranya, Romanya, Hindistan gibi ülkelerde çalışan Comodo firması, siber güvenlik operasyonlarının merkezini Türkiye olarak belirledi.

ODTÜ Teknopark’taki Comodo Ar-Ge merkezinde çalışan uzmanlar,öğrencilere bilgi güvenliğinin temelleri ve siber saldırılar hakkında ayrıntılı bilgi verecekler. Programın içinde dünya’da kabul görmüş güvenlik modelleri, risk analizi yöntemleri ve bilgi güvenliğine yönelik standartlar yer alıyor.

Bu eğitimlerden faydalanmak isteyen üniversiteler info@comodo.com.tr adresinden iletişime geçebilirler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN