Eğitim 22 AĞUSTOS 2013 / 16:16

Türkiye'de Siber Güvenlik Eğitimi

Comodo, Eylül ayından itibaren üniversite öğrencilerine ücretsiz siber güvenlik eğitimi verecek.

Farklı üniversitelerle temasa geçen Comodo, siber güvenlik ve hacking konularında talep eden üniversite öğrencilerine ücretsiz eğitim verecek. Eylül ayından itibaren çeşitli üniversitelerde ücretsiz olarak verilecek siber güvenlik ve hacking eğitimleri sonunda öğrenciler bilgi güvenliğinin temelleri ve siber saldırılar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olacak.

Comodo’dan eğitim desteği

Comodo Dragon Labs Müdürü Alper Başaran, planladıkları eğitimin amacının, deneyim ve desteklerini paylaşarak, kurumsal ağ zafiyetlerinin farkında olacak, gerekli güvenlik önlemlerini alabilecek, olası siber saldırılara önsezili yaklaşacak bireylerin yetişmesine yardımcı olmak olduğunu ifade etti.

Türkiye siber güvenlik üssü

İnternet güvenliği alanında Çin, Ukranya, Romanya, Hindistan gibi ülkelerde çalışan Comodo firması, siber güvenlik operasyonlarının merkezini Türkiye olarak belirledi.

ODTÜ Teknopark’taki Comodo Ar-Ge merkezinde çalışan uzmanlar,öğrencilere bilgi güvenliğinin temelleri ve siber saldırılar hakkında ayrıntılı bilgi verecekler. Programın içinde dünya’da kabul görmüş güvenlik modelleri, risk analizi yöntemleri ve bilgi güvenliğine yönelik standartlar yer alıyor.

Bu eğitimlerden faydalanmak isteyen üniversiteler info@comodo.com.tr adresinden iletişime geçebilirler.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics