Eğitim 10 TEMMUZ 2014 / 12:01

Üniversite tercihinde kapsamlı destek

Yandex, üniversite tercih döneminde öğrencilere kolaylık sağlayan özel uni.yandex.com.tr sayfasını bu sene de yayına aldı. Tercih yaparken tüm bilgiler uni.yandex.com.tr’de detaylı olarak yer alıyor. Üniversitelerle ilgili birçok temel bilgiye doğrudan Yandex’te arama yaparak da ulaşılabiliyor.

Yandex üzerinde üniversiteler ve bölümleri özelinde yapılan aramaların sonuçlarında üniversitelerin iletişim bilgileri ve popüler bazı bölümlerinin puan bilgileri gibi ayrıntılara ulaşılabilirken, daha detaylı bilgilere ise Uni.yandex.com.tr adresindeki özel sayfadan ulaşılabiliyor.

Uni.yandex.com.tr, başarı sırası, puan, puan türü, bölüm, şehir ve üniversite bazlı, ayrıntılı arama yapma fırsatı sunuyor. Kullanıcılar Yandex’in özel sayfasındaki ilgili bölüme başarı sırasını, puan türünü ya da istediği okulu yazıp arattığı zaman, en uygun bölümler karşısına çıkıyor. Sonuç listesinde çıkan okul ve bölümlerin geçtiğimiz sene öğrenci aldığı taban puanlar, başarı sırası ve kontenjan gibi önemli bilgiler yer alıyor. Bu sayfa sayesinde kullanıcılar aldıkları puanın hangi üniversite ve bölüm için yeterli olduğunu kolaylıkla görebiliyor.

Tercih listeni arkadaşlarınla paylaş

Kullanıcılar uni.yandex.com.tr üzerinde kendi tercih listelerini de oluşturabiliyorlar. Yaptığı aramalar sonucunda istediği üniversite ve bölümleri belirleyen bir kullanıcı, isterse bunları her arama sonucunun altında yer alan linke tıklayarak bir tercih listesi oluşturabiliyor ve oluşturduğu listeyi Facebook ve Twitter ‘da paylaşabiliyor.

Uni.yandex.com.tr’de puana göre bölümlerin belirlenmesinin yanı sıra tüm üniversiteler hakkında detaylı bilgiler de yer alıyor. Üniversitelerin tüm bölümleri, bu bölümlerin puanları, adres, telefon, e-posta bilgileri, fotoğrafları ve üniversitenin sunduğu genel imkanlar hakkında bilgiler de Yandex’in bu özel sayfasında yer alıyor.
ETİKETLER : Uni.yandex.com.tr yandex

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics