Eğitim 19 TEMMUZ 2013 / 13:24

Vodafone Freezone’lular Çaylak Kampı’nda

25 yaş ve altındaki gençlerin ihtiyaçlarına uygun hizmet ve ürünleri Vodafone FreeZone markası altında sunan Vodafone Türkiye, gençlerin iş dünyası dinamiklerini ve kariyer fırsatlarını keşfetmelerine olanak sağlamak için Reklamcılık Vakfı’nın “Çaylak Kampı” programına sponsor oldu ve Reklamcılık Vakfı ile birlikte tam burslu olarak 61 katılımcıyı eğitti.


Çaylak Kampı kapsamında üniversitelerin çeşitli bölümlerinden üçüncü ve dördüncü sınıflarında okuyan veya yeni mezun olmuş gençlerin pazarlama ve iletişim konusunda eğitimler alması sağlandı. 2 hafta süren kamp sonunda 12 grup, 12 farklı proje oluşturdu ve kazanan ekipler belirlendi.


Vodafone FreeZone sponsorluğunda Reklamcılık Vakfı’nın düzenlediği Çaylak Kampı, 1-12 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi. Sektörde kariyer yapmaya istekli ve yetenekli gençlere açılan kampta, pazarlama iletişimi sektörünün dinamikleri anlatılarak kariyer imkanları tanıtıldı. Kamp süresince 40’a yakın sektör yöneticisi, gençlere eğitmenlik ve danışmanlık desteği verdi. Eğlenceli, dinamik ve katılımcı bir çalıştaya dönüşen Vodafone FreeZone Çaylak Kampı’nda iletişimin ustalarıyla buluşan gençler nerede, hangi bölümde ve hangi yaklaşımla kariyerlerine yön verebilecekleri konusunda fikir sahibi oldu.

Katılımcı gençler, danışmanlarının da desteğiyle Çaylak Kampı programında öğrendiklerini uygulama ve geliştirme fırsatı buldular. Vodafone FreeZone’un verdiği briefing çerçevesinde bir hafta süresince 12 gruba ayrılan gençler, 12 farklı proje oluşturdular. Projeler kampın son gününde değerlendirmeye sunuldu. İletişimde yaratıcı üslup geliştiren projeler jüri tarafından seçildi.

Kamp sonrası Reklamcılık VakfıGenç Yetenek Programı’na kabul edilen katılımcılar, vakfın kariyer danışmanlık hizmetinden faydalanacak ve kariyer yapmak istedikleri alanlara göre staj veya işe yerleşim fırsatları için ajans ve kurumlara yönlendirilecekler.

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Uysal, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Vodafone FreeZone’la 25 yaş ve altındaki gençlerin ihtiyaçlarına karşılık veren ürün ve servislerle hayatlarında fark yaratmak üzere çalışıyoruz. Mayıs 2011’de hayata geçirdiğimiz Vodafone FreeZone markasıyla gençlere daha fazla özgürlük alanları yaratmayı hedefliyoruz. FreeZone çatısı altında 3 yıldır aralıksız destek verdiğimiz Reklamcılık Vakfı Vodafone FreeZone Çaylak Kampı’yla gençlerin iş hayatının dinamiklerini ve kariyer fırsatlarını keşfetmelerine destek vermeye çalışıyoruz. İletişim sektöründe kariyer yapmaya istekli, yetenekli gençlere pazarlama iletişimi sektörünü anlatmayı hedefliyoruz. Üstelik kampa katılan gençler kamp sonrasında Reklamcılık Vakfı’nın kariyer danışmanlık hizmetinden faydalanıyor. Vodafone Türkiye olarak, üniversiteli gençleri desteklemeye ve onların hayatı keşfetmesine olanaklar sağlamaya devam edeceğiz. Tüm gençleri, kendilerine özgürlük alanları sunan ve hayatın her alanında destekleyen Vodafone FreeZone dünyasına davet ediyoruz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN