Dosya Elektrik Dağıtım Şirketleri ve BT ile Gelecek Veri 26 EKİM 2015 / 09:03

​Enerji dağıtım şirketleri yatırım atağında, daha atılacak çok adım var…

Sektördeki özelleştirmeler sonrasında enerji dağıtım şirketleri hızla bilişim altyapılarını güçlendirme çalışmalarına başladılar. Dağıtım şirketleri hem kurumsal verimliliklerini artırma hem mevzuata uygun hareket etme hem de abonelerine sundukları hizmetleri daha hızlı gerçekleştirme yönünde adımlar atmaya başladılar. Bu projelerin hayata geçmesiyle birlikte dağıtım şirketlerinin hizmet kaliteleri yükselmeye başlasa bile sektöre yakın uzmanların verdiği bilgilere göre bu alanda hala atılacak çok adım var.
Kayıp ve kaçak seviyelerinin asgari düzeye indirilmesi, sayaçlardan internet üzerinden veri toplama, abone takibi, enerji tüketim verilerinin değerlendirilmesi, ödeme sistemleri, faturalandırma, mobil hizmetler, güvenlik, sosyal medya kullanımı, kısacası bilişimin hemen hemen her alanında projeleri hayata geçirmeye hazırlanan dağıtım şirketleri, önemli boyutta bir yatırım potansiyeli oluşturuyor.
Enerji dağıtım şirketlerinin gündeminde makineler arası iletişim (M2M) projeleri de önemli bir yer tutuyor. Özellikle 4.5G teknolojisinin hayata geçmesiyle birlikte bu konu daha fazla konuşulmaya başlanacak. 
ETİKETLER : 1043

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics