EMC 18 KASIM 2013 / 08:10

EMC Forum bu yıl Ankara’da

EMC’nin bu yıl 7.sini düzenleyeceği EMC Forum etkinliği, 4 Aralık Çarşamba günü, bu kez başkent JW Marriott Ankara Otel’de gerçekleştirilecek.

Bu yıl ilk defa Ankara’da sahne alacak olan EMC Forum, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katılımı ile gerçekleştirilecek. Beş yüzden fazla sektör temsilcisini ağırlayacak olan EMC Forum 2013, bulut, büyük veri ve güvenlik konuları çerçevesinde gündemde olan yeniliklere; “Dönüşüme Liderlik Edin” temasına odaklanacak.
2012’de 27,1 milyar dolar geliri olan ve dünya çapında 60 bin çalışanı bulunan EMC’nin Global Satış ve Operasyon Başkanı Bill Scannell EMC Forum 2013’ün açılış konuşmasını üstlenirken; etkinliğin ev sahipliğini ise EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez yapacak.
EMC Forum 2013 katılımcılara, bulut ve büyük verinin bilişim sektörünün dönüşümündeki etkisine ve bu alandaki yeniliklere, işlerini dönüştürerek rekabet güçlerini nasıl artırabileceklerine dair önemli ipuçları sunmayı amaçlıyor.

“Ankara’yla buluşmak için sabırsızlanıyoruz”
EMC Forum 2013 öncesinde forum içeriği ve EMC’nin “Türkiye’deki Kurum ve Şirketlerde Büyük Veri, BT Dönüşümü, BT Kültürü ve Uzmanlığı” üzerine gerçekleştirdiği araştırma sonuçları hakkında EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez ile konu hakkında sohbet ettik. Forum kayıt kapsamında, Türkiye’deki kamu sektörünün ve şirketlerin büyük veriye bakış açısını yansıtan, bir araştırma gerçekleştirdiklerinin altını çizen Sönmez araştırmayla ilgili şunları söyledi:
“Araştırma; şirketlerin bulut ve büyük veri analitik araçlarından nasıl faydalandıklarını gösteriyor. Kısa zamanda müthiş bir yol kat edildi bu konuda Türkiye’de. Katılımcılardan yüzde 54’ü büyük veri analizi ile rakipler karşısında avantajlı konuma geçtiklerini ifade ettiler. Yüzde 88 oranında katılımcı da büyük verinin doğru ve etkin analizinin rekabette önemli bir araç olacağı inancında; ancak tepe yöneticilerde bu oran yüzde 52. Yani alınacak çok yol var”
Kapsamlı sonuçları EMC Forum 2013 ile birlikte paylaşılacak olan araştırma; Türkiye’de şirketlerin yüzde 63’ünün pazarlama stratejilerini büyük veri analizine paralel belirlediğini ortaya koyuyor. Araştırmanın bulguları, Türkiye’deki şirketlerin yüzde 57’sinin misyon kritik uygulamalarını sanallaştırdığını, yüzde 42’sinin genel bulut kullandığını belirtiyor. Araştırmanın ortaya koyduğu bir başka sonuç da işletmelerin sadece yüzde 68’inin felaket anında tüm verilerine kurtarabileceklerine inanmaları.

Ücretsiz katılım

EMC Forum 2013 katılımcıların, bulut, büyük veri ve güvenlik çözümlerinin bilişim sektörünün dönüşümündeki etkisini keşfetmelerini ve onlara, işlerini dönüştürerek rekabet güçlerini nasıl artırabileceğine dair ipuçları sunmayı amaçlıyor. Aynı zamanda EMC Forum 2013, katılımcılara sektörün uzman isimleri ve uzman markaları ile tanışma fırsatı da sunuyor. Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe çevrimiçi kayıt, http://turkey.emc.com/forum adresi üzerinden yapılıyor.
ETİKETLER : Sayı:946

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics