EMC 25 KASIM 2013 / 08:15

Veri yedeklemede teypten diske geçiliyor

EMC, “Veri Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri ile Kanıtlanmış İş Değeri Yaratmak: Türkiye ve Ortadoğu Bölgeleri Yatırımın Geri Dönüş Analizi” başlıklı bir rapor yayımladı.

Raporla ilgili bilgiler vermek üzere EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez ve EMC Veri Yedekleme ve Kurtarma Bölge Satış Müdürü Gökçe Öztürk bir toplantı düzenledi.
IDC tarafından hazırlanan rapora göre, EMC yedekleme ve kurtarma çözümlerini kullanan şirketler, 2,9 milyon doların üzerinde tasarruf gerçekleştirdi. Araştırma sonuçlarına bakıldığında, sadece eski teyp kütüphanelerinin kaldırılması ve depolama verimliliğinin veri tekilleştirilmesiyle artırılması sayesinde 1,7 milyon dolar civarında tasarruf elde edildiği, bu rakamın toplam tasarrufun yüzde 58’ini oluşturduğu görüldü. Araştırmaya tabi olan şirketler, yüzde 454 oranında yatırım geri dönüşünün yanı sıra, çözümlerin geri ödeme süresini ise beş aydan az olarak gözlemledi.
Araştırma, BT çalışanlarının veri yedekleme ve kurtarma görevlerine ayırdıkları sürede yüzde 75’lik azalma ve geri yükleme sürelerinde ise ortalama 9 saatten 1 saate gerileyerek, yüzde 88 oranında iyileştirme sağlandığını ortaya koydu. Daha önceleri yüzde 40 olarak belirtilen operasyonel kurtarmaların başarı oranı yüzde 100’e ulaşarak, üstün bir başarı elde edildiği bildirildi.
ETİKETLER : Sayı:947

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics