Etkinlikler 19 MART 2018 / 09:52

​Apple'ın sürpriz etkinliği öğretmen ve öğrencileri heyeanlandırıyor

Apple, 27 Mart tarihinde sürpriz bir etkinlik yapacağını açıklamıştı. Söylentilere göre tanıtılacak cihazlar arasında uygun fiyatlı bir iPad ve yeni Macbook Air olacak. Yeni iPad modeli öğretmenler ve öğrenciler arasında heyecan yaratmış durumda.


Geçtiğimiz günlerde yayınlanan birçok raporda, Apple'ın yıllık WWDC etkinliği için kayıt açılmasının altında, 27 Mart'ta ''öğretmenler ve öğrenciler için yaratıcı yeni fikirler'' konsepti altında bir etkinlik yapmayı planlıyor. Etkinliğe,  Chicago'daki Lane Tech College Prep High School ev sahipliği yapacak. Bu arada Apple'ın son eğitim etkinliği  New York City'de 2012'de gerçekleşmişti. Apple tarafından etkinlik için herhangi bir bilgi sunulmuyor.

Apple, daha önce bahar aylarında da donanım etkinliklerine ev sahipliği yapmıştı. Bu etkinlikte de çıkması muhtemel olan bazı cihazlar var. Söylentilere göre Apple, 259 dolarlık özel fiyatlı  9.7 inçlik yeni iPad'i bu etkinlikte tanıtacak. Eğitim odaklı olacak olan yeni iPad, henüz yeni ve pahalı FaceID kamerasına sahip olmayacak. Fakat bu yılın sonunda yeni bir iPad görürsek bu özelliği görebiliriz.

Apple'ın güncellenmiş bir MacBook Air'i de bu etkinlikte sunması bekleniyor. Bazı analistler güncellenmiş bir Macbook Air'in daha uygun bir fiyat aralığı olan 799 ile 899 dolar arasında olacağını tahmin ediyor. Apple bu cihazı lise ve üniversite çağındaki öğrenciler için daha düşük maliyetli ve aynı zamanda eğitici bir cihaza çevirebileceğini öne sürdü.

Son olarak iPad'lerle kullanılmak üzere tasarlanan Apple Pencil'e yeni bazı özellikler gelebilir. Etkinlikte saydığımız cihazların tanıtılmaması halinde Apple, eğitim yazılım araçları ve girişimleri hakkında konuşma yapabilir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics